G7 väljastas ühisavalduse praeguse aja olulisima teema kohta, milleks on valuutade nõrgenemine või mõne arvates valuutasõda, vahendas Business Insider.
„Me kinnitame, et meie eelarve- ja rahapoliitika on olnud ja jääb olema suunatud riigisiseste eesmärkide täitmiseks ning me kasutame selleks riigisiseseid instrumente ega võta eesmärgiks vahetuskursse. Oleme kokku leppinud, et liigne volatiilsus ja vahetuskursside korratu liikumine võib avaldada ebasoodsat mõju majanduse ja rahanduse stabiilsusele. Vahetuskursside suhtes jätkame üksteisega tiheda koostöö tegemist,“ ütles G7 juhtide ühisavaldus.
Business Insideri sõnul on tegemist väga nõrga avaldusega, millel ei ole olulist tähendust. Avaldusest võib välja lugeda, et G7 riigid on valuutade manipuleerimise vastu ning soosivad turu kehtestatud kursse. G7 avaldus näitab ka seda, et Jaapanit ei ole jeeni nõrgestamise poliitika tõttu hukka mõistetud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa rahandusminister kritiseeris eile riike, kes üritavad valuuta nõrgenemisega oma majanduse olukorda parandada.
Sel nädalal peetaval G20 tippkohtumisel tõenäoliselt kuuma teemana üles tõusev valuutasõda jätab Rootsi loomupäraselt põhjamaiselt külmaks.
Ülemaailmne valuutasõda võib muutuda veel halvemaks, kui eurotsoon peaks selles kaasa lööma, ütles Brasiilia rahandusminister Guido Mantega Reutersile.
Kuna keskpangad üle kogu maailma trükivad majanduse elavdamiseks raha juurde, on see hakanud otsest negatiivset mõju avaldama ka USA ettevõtete tulemustele.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.