Kuna keskpangad üle kogu maailma trükivad majanduse elavdamiseks raha juurde, on see hakanud otsest negatiivset mõju avaldama ka USA ettevõtete tulemustele.
Pfizer teatas, et 2012. aasta käive oli 59 miljardit dollarit, mis on 10% vähem kui aasta varem. Ettevõte märgib, et 1,5 miljardit dollarit sellest tuli ebasoodsatest valuutavahetuskurssidest, kirjutas Profitconfidential.
Johnson & Johnsoni käibele mõjus valuutakursi kõikumine rohkem. Ettevõtte aastakäive kahanes 67,2 miljardi dollarini ning 2,3% langusest moodustas valuuta ebasoodne kõikumine.
3M teatas, et firma käive vähenes eelmisel aastal vahetuskursi tõttu 2,4 protsenti.
Välisturgudele laienenud ettevõtted seisavad valuutariski tõttu silmitsi ka praeguse suurenenud valuutasõja ohuga, kus mitmed riigid üritavad konkurentsivõime parandamiseks vähendada oma valuuta väärtust.
Seotud lood
Venemaa rahandusminister kritiseeris eile riike, kes üritavad valuuta nõrgenemisega oma majanduse olukorda parandada.
Sel nädalal peetaval G20 tippkohtumisel tõenäoliselt kuuma teemana üles tõusev valuutasõda jätab Rootsi loomupäraselt põhjamaiselt külmaks.
G7 väljastas ühisavalduse praeguse aja olulisima teema kohta, milleks on valuutade nõrgenemine või mõne arvates valuutasõda, vahendas Business Insider.
Ülemaailmne valuutasõda võib muutuda veel halvemaks, kui eurotsoon peaks selles kaasa lööma, ütles Brasiilia rahandusminister Guido Mantega Reutersile.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.