Pärast seda, kui Küprose parlament hääletas hoiustemaksu vastu, lendas eile hilisõhtul Küprose rahandusminister Michael Sarris Kremlist abiraha küsimiseks Moskvasse.
„Meil oli väga õiglane arutelu ning me mõistsime, kui keeruline situatsioon on,“ ütles Sarris ajakirjanikele, kirjutab Financial Times. „Ühtegi konkreetset pakkumist pole veel tulnud.“
Küpros küsis Venemaalt viis aastat pikendust 2,5 miljardi euro suurusele laenule, mille tähtaeg kukub 2016. aastal. Samuti küsis Küpros laenuintressi langetamist seniselt 4,5 protsendilt.
Eile kohtus Küprose president Anastasiades parteijuhtidega, et pidada nõu, kust leida 5,8 miljardit eurot, mida on vaja 10 miljardi euro suuruse abipaketi jaoks eurotsoonilt ja IMFilt. Kui Küpros ei mõtle välja plaani, mis sobiks ka laenuandjatele, seisab riik silmitsi maksejõuetuse, pangandussüsteemi kokku kukkumise ning euroalalt lahkumisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroala soov võtta Küprose hoiustajatelt osa raha riigi päästmiseks tõstis Venemaa kodumaiste võlakirjade tootlused. See ähvardab taas süüdata euroala võlakriisi, vahendab Bloomberg.
Küprose jaoks päästeplaani loomine on teistega võrreldes raskemaks osutunud, sest keegi ei taha päästa Vene kriminaalide kampa, ütles Hermitage Capital Managementi investeerimisjuht.
Küprose parlament lükkas eile ülekaalukalt tagasi pangahoiuste maksu idee, mille käisid välja rahvusvahelised laenuandjad abipaketi saamise eeltingimusena.
Vaid kolm nädalat tagasi Küprose presidendiks valitud Nicos Anastasiades reisis läinud neljapäeval oma Euroopa debüüdile Brüsselisse, kirjutab Reuters.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.