Küprose näitel halvenev võlakriis Euroopas on suurendamas n-ö turvainvesteeringute atraktiivsust, mis on kullainvestoreid üha positiivsemaks muutmas.
Bloombergi küsitletud 16 analüütikut ootavad kulla hinna kallinemist järgmisel nädal. Seitse ütles, et hind kukub ning kaks jäid neutraalseks. See on suurim tõusuootajate hulk pärast 8. märtsi.
Kulla hind tõusis sel nädalal 1617,07 dollarini untsist, mis on viimase kolme nädala kõrgeim tase. Tõusu ärgitas Küprosel puhkenud probleemid, kus valitsus tahtis kehtestada erakorralise maksu pangahoiustele vastutasuks välisabi eest.
Euroopa Keskpank hoiatas, et katkestab erakorralise abi saareriigi pankadele, kui 25. märtsiks ei ole nõustutud abipaketiga. See aitas taas tõsta kulla atraktiivsust, mis oli kaotanud enda sära USA majanduskasvu väljavaadete ja Föderaalreservi programmide tõttu.
"On köitmas arusaam, et kriis Euroopas pole veel kaugeltki läbi," ütles GoldCore'i tegevdirektor Mark O'Byrne Bloombergile. "Ülilõtv rahapoliitika jätkub ja see võiks viidata kulla hinna tõusule."
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Küprose päästepaketi osas jõuti pärast 12-tunnist läbirääkimist täna varahommikul kokkuleppele ning see tähendab, et saareriik suutis oma pankrotti vältida.
Küprose rahandusminister Michalis Sarris ütles täna, et riigi pankade suurhoiustajad võivad 10 miljardi eurose päästekava tõttu kaotada ligi 40 protsenti hoiustest.
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna hommikul vastu võetud saanud Küprose abiprogrammi kohta, kus üle 100 000eurosed hoiused maksustatakse, et on loogiline, et ka finantssektor annab oma panuse riigi rahanduse taastumisse.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.