Peaminister Andrus Ansip ütles kohtumisel oma Ukraina kolleegi Mykola Azaroviga, et investeeringute soodustamiseks on väga oluline, et Ukraina võtaks ette samme investeerimiskliima parandamiseks ning lihtsustaks oma maksusüsteemi.
"Need on väga olulised komponendid, et luua soodne investeerimiskliima. Meie kogemus kinnitab, et avatud ja läbipaistev süsteem, milles vajatakse võimalikult vähe bürokraatide sekkumist, on parim," ütles Ansip, keda saadavad visiidil Ukrainasse investeerinud Eesti ettevõtjad.
Ukraina turul tegutseb mitmeid Eesti suurinvestoreid, kellel on pikaajaline kogemus ning huvi jätkata riiki investeerimist. Samas on oluline, et mitmete suurärimeeste probleemid Ukrainas saaksid lahenduse. Peaminister tutvustas oma Ukraina kolleegile Eesti ettevõtjaid ning nende plaane Ukrainasse investeerimisel. Delegatsiooni kuuluvad Hillar Teder, Fjodor Berman, Armin Karu ja Priit Rohumaa.
Ukraina peaminister suhtus Eesti ettevõtjate probleemidesse tõsiselt ning lubas tegutseda probleemidele lahenduste leidmiseks, et riikidevahelised investeeringud ja kaubavahetus saaksid kasvada.
Eesti investeerib Ukrainasse neli korda rohkem kui Ukraina Eestisse. Ukraina peaminister Azarov avaldas lootust, et Ukraina investeeringud Eestisse suurenevad. Peaminister Ansip kinnitas, et Ukraina ettevõtjad on Eestisse oodatud ning tutvustas kohtumisel Eesti ettevõtluskeskkonda.
"Lisaks ärikontaktide tihenemisele soovime, et suureneksid ka tavainimeste vahelised kontaktid," ütles peaminister Ansip ning kinnitas, et Eesti toetab Ukraina viisavabadust Euroopa Liiduga, et EL-integratsioon saaks toimuda ka rohujuure tasandil. Peaminister avaldas lootust, et Euroopa Liidu ja Ukraina viisadialoog kulgeb sujuvalt ja vastavad eeltingimused saavad täidetud.
Pärast kohtumist allkirjastasid peaministrid Eesti Vabariigi valitsuse ja Ukraina Ministrite Nõukogu vahelise Eesti Vabariigi diplomaatilise esinduse Ukrainas paiknemise ja Ukraina diplomaatilise esinduse Eesti Vabariigis paiknemise tingimusi käsitleva kokkuleppe, mis reguleerib riikide saatkonna hoonete õiguslikku staatust. Eesti riik avas läinud aasta lõpus Kiievis uue saatkonnahoone.
Ukraina peaminister külastas Eestit 2010. aastal. Peaminister Ansip käis ametlikul visiidil Ukrainas aastal 2007.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koos peaministriga Ukrainasse sõitev laevaremonditehase BLRT juht Fjodor Berman märkis, et Ukraina turg on nende jaoks oluline ning ettevõte puutub kokku samade probleemidega mis teised.
Koos peaministriga Ukrainasse sõitev kinnisvara- ja kaubandusärimees Hillar Teder ütles, et kui sisened uuele turule, siis algul nuusutad, aga pärast viie aastast tegutsemist on vaja äri kasvatamiseks poliitilist tuge.
Peaminister Andrus Ansip sõidab neljapäeval koos ettevõtjatega ametlikule visiidile Ukrainasse, teiste hulgas on kaasas ka Ukrainas näppe kõrvetanud OEG omanik Armin Karu.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul aitab tema möödunudnädalast väljaütlemist - Ukraina ja ELi suhete arengut ei tohiks takistada "ühe daami" küsimus - mõista sellele eelneva lause lugemine.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.