Peaminister Andrus Ansipi sõnul aitab tema möödunudnädalast väljaütlemist - Ukraina ja ELi suhete arengut ei tohiks takistada "ühe daami" küsimus - mõista sellele eelneva lause lugemine.
"Sellele lausele eelnes kindlasti lause, et selektiivne, poliitiliselt kallutatud kohtupidamine pole aktsepteeritav. See asetab lause kindlasti konteksti," sõnas ta täna valitsuse pressikonverentsil. "Mul pole põhjust midagi siluda või ümber lükata, nagu üks leht oma juhtkirjas soovitab. On arvatud, et inimõigustest me Ukrainas ei kõnelenud. See on täiesti vale," kommenteeris ta tänasel valitsuse pressikonverentsil ja lisas, et rääkisid Ukraina presidendiga eelpoolnimetatud teemal tubli pool tundi.
"Kui peaksin vande all kinnitama lause õigsust või tõele mitte vastamist, siis ma pigem vaikiksin. Kuna mul seda kohustust pole, võtan lause omaks. Ehkki faktiliselt suur osa lausest on minu oma ja mingi osa mõtteliselt minu oma. Ma ei ütle sellest lausest lahti," vastas ta küsimusele, kas kinnitab lause ütlemist või mitte.
Andrus Ansipi väljaütlemine tekitas diskussiooni möödunud nädalal. Eesti meediale saadetud pressiteadetes seda avaldust polnud, küll aga seisis see Ukraina valitsuse kodulehel.
Ansip viibis Eesti ettevõtjatega visiidil Ukrainas möödunud neljapäeval ja reedel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ma ei pettu oma riigis kuigi tihti ja tema pärast vabandust paluma pole ma seni pidanud, kirjutab ettevõtja Meelis Niinepuu tänases Eesti Päevalehes.
Peaminister Andrus Ansip vastas täna riigikogu ees sotside arupärimisele, mis oli ajendatud Ansipi Ukraina-visiidist koos Eesti ärimeestega.
Kui tavaliselt on ministrite välisvisiitide kasutegur väike, kaheldav või n-ö pika vinnaga, siis peaminister Andrus Ansip näitas eelmise nädala Ukraina visiidiga, kuidas efektiivselt töötada.
Peaminister Andrus Ansip avaldas eilsel kohtumisel Ukraina president Viktor Janukovitšiga lootust, et novembris toimuval Idapartnerluse tippkohtumisel Vilniuses allkirjastatakse Ukraina ja Euroopa Liidu assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleping.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.