Ehitusvaldkonna ettevõtetele eelarvestus- ja projektijuhtimistarkvara arendaja OY Mercus Software Ltd omanik ja juhatuse esimees Valeri Tiik tõi välja kuus punkti, miks soomlased on eestlastest ehitusturul efektiivsemad.
Tiik tõi erinevused Eesti ja Soome ettevõtete vahel välja tänasel Äripäeva teemaveebi ehitusuudised.ee korraldatud seminaril.
Oma know-how ja oma tegevusniši tundmine. Soome müüb enda tooteid ja teeb ka nendele pakkumisi. Kliendilahendused põhinevad oma tootearenduse tulemusena välja töötatud toodetele. Seda Eestis ei ole näha.
Eelarvestamise täpsus. Soomes on väga täpselt kirjas, millest on toode tehtud, filigraanse täpsusega. Arvutuse täpsus on oluline.
Tarnijate ja alltöövõtjate võidupakkumine. Ehk kui on mingit toodet või vidinat vaja, siis pakkumiste küsimine läheb kõikidele tarnijatele ja alltöövõtjatele ja tagasi saab juba konkreetseid pakkumisi. Siis on olemas ülevaade, kes mis hinnaga pakub ja kui palju. Siis on näha, kui palju kõik vidinad maksavad mingis projektis.
Oma tööjuhtimise arendus. On olemas ülevaade iga töötaja kohta, kui palju on tal nädalaks projekte määratud.
Oma tegemiste kontroll ja planeerimine. Ehk kasutada efektiivselt tööaega ära ja on olemas ülevaade, mida keegi ja millal teeb, palju reaalselt tehakse tööd.
Mõttemaailm - ettevõtja ja töötaja on samas paadis. Kui paat kõigub, siis kõik upuvad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arhitektuuri- ja projekteerimisbüroo EA Reng juhi ja asutaja Jüri Rassi hinnangul projekti käigus arvestatakse palju riskidega ja seetõttu pannakse ka 50% projektirahast nö. lolluste peale.
Eesti majandus on kriisist hästi taastunud ning jätkab keskmisest kiiremat kasvu, kuid 20 aastaga me tõenäoliselt Soomele järgi ei jõua, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik Pärnu Finantskonverentsil.
Saajose tegevjuhil Jaan Allemil õnnestus poole aastaga viia kahjumis ettevõtte kasumisse ning muuta tarnetäpsus nullist 85% peale.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.