Ajujahi žüriiliige ja investor Priit Alamäe rääkis, et ideest üksi on vähe, edu sõltub meeskonna võimest reaalse teostuseni jõuda.
Nortali juhi Priit Alamäe hinnangul on kõik finaali jõudnud ideed huvitavad, ent ideest üksi on tema sõnul vähe. Ta märkis, et ideest teostuseni jõudmine sõltub meeskonna edasisest tegevusest, ambitsioonikusest, meeskonna võimekusest ja paljudest teistest faktoritest. Alamäe nentis, et hetkel ta ise selliste investeeringutega ei tegele, ent kui tegeleks, vääriks idee sügavamat sissevaatamist küll.
Alustav ettevõtja peaks arvestama Alamäe hinnangul sellega, et idee üksi ei maksa midagi. „Kõik ideed, mis meil siin pähe tulevad, on ammu juba maailmas kellelegi pähe tulnud. Oluline on meeskond ja teostus ning siin tuleb aru saada, et ettevõtlus ei ole mäng,“ ütles ta.
Ta kirjeldas, et ettevõtlus on raske ja karm töö, vastutuse võtmine nii klientide kui ka oma töötajate ees ning personaalsest mugavustsoonist kaugele välja ronimine. „Kui meeskond on tugev ja valmis ennast 100% pühendama, siis on võimalik ideest jõuda startupini ja startupist ka reaalse ettevõtteni,“ märkis Alamäe.
Ta nentis, et oleks oodanud rohkem meeskondi mehaanika-, elektroonika- ja infotehnoloogia vallast.
Eile lõppenud ajujahi konkursi võiduidee eduks pidas ta tugevat meeskonda ning juba töötava prototüübi olemasolu. „Lapsevanemana tunnetan seda, et internet ja laste turvalisus on täna oluliseks teemaks globaalselt ja KidsOS lahendab eksisteerivat probleemi,“ ütles ta.
Eile lõppes Ajujahi konkurss, mille võitjaks sai programmeerijate meeskond KIDS OS, mis võimaldab vanematel mobiiliga lapsi jälgida. Võitja auhind oli 17 000 eurot.
Seotud lood
Sarnaselt suveülikooli programmile korraldab tarkvarafirma Nortal esmakordselt ka talveülikooli – neljakuise tasustatud praktika IT-tudengeile, keda edaspidi tööle oodatakse.
Ajujahi žüriiliige ja investor Heldur Meerits nentis, et tänavusel konkursil selliseid ideid ei olnud, mis oleks üllatanud ja kuhu ta ka ise investeeriks.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.