Bostoni maratoni pommiplahvatuste järel on Google, Twitter ja mitmed Silicon Valley alustavad ettevõtted suureneva surve all teha politsei ja FBIga enam koostööd.
USA Kongressilt oodatakse seaduse kaasajastamist, mis sunniks kommunikatsiooniteenust pakkuvaid firmasid toodetesse sisse ehitama jälgimist võimaldavaid seadmeid, vahendab Bloomberg.
„Meil ei ole sellist tehnoloogiat, mis võimaldaks meil kõige toimuvaga kursis olla,“ ütles politseijuhtide rahvusvahelise assotsiatsiooni juht Peter Modafferi. „See ei puuduta ainult sidefirmasid, peale selle on Twitter ja hulk muid võimalusi omavaheliseks suhtlemiseks.“
Apple’ilt saadud andmed asukoha määramiseks ja nutitelefoniga tehtud pildid aitasid kätte saada Bostoni maratoni pommipanijad.
Privaatsuse kaitsjad ja internetifirmad sõdivad survele vastu, väites muuhulgas, et sellise „tagaukse“ sisseehitamine võib neilt kliente viia ning avada ukse küberrünnakuteks.
USA korrakaitseametid nõuavad sotsiaalmeedia firmadelt andmeid järjest sagedamini. Google (koos Youtube’iga) näiteks sai läinud aasta teisel poolel 8438 taotlust, Twitter 815. Microsoft sai mullu 11 073 taotlust ning firma allüksus Skype 1154 taotlust. Microsoft rahuldas kohtu kaudu info nõude 13,9% juhtudel, Skype andmeid ei väljastanud. Facebook selliste infotaotluste kohta infot ei anna.
Seotud lood
Tavaliselt meeldib analüütikutele öelda välja enda prognoosid päev pärast Apple'i eelmise kvartali tulemusi, kuid seekord otsustas Morgan Stanley analüütik teha seda kaks nädalat enne tulemusi.
Leedu maksuamet on Google Maps Street View abil jälile jõudnud juba 100 majaomanikule ja 30 ehitusfirmale, keda kahtlustatakse maksudest kõrvalehoidmises.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.