Kui keskpangad enam võlakirju ei osta, siis kukub võlakirjaturg kokku, mis viib palju halvema finantskriisini kui 2008. aasta oma, ütles CNBC-le Independent Strategy president David Roche.
Roche on ka varem hoiatanud, et arenenud riikide valitsuste võlakirjad on kõige ohtlikum koht, kus investoritel olla. „Jah, finantskriis juhtub ning see toob kaasa suurema kriisi, kui oli krediidikriis. Kui kogu maailma võlakoorem on ümber hinnatud, paljastub ka kohutav tõde.“
Kui kallid kvantitatiivse leevendamise programmid lõpevad, siis Roche sõnul teevad USA, Saksa ja Suurbritannia valitsuse võlakirjade tootlused järsu hüppe.
„Päev, mil keskpangad lõpetavad raha trükkimise ja valitsuse võlakirjade ostmise, kerkivad võlakirjade tootlused nii kõrgeks, et meil saab olema uus finantskriis,“ ütles ta. „See tähendaks suurt kapitalikaotust finantsinstitutsioonidele ning inimestele, kes on enda säästud valitsuste võlakirjadesse pannud.“
Roche soovitab investoritel riskide hajutamiseks osta aktsiaid ning müüa valitsuse võlakirju.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pessimistlike prognoosidega tuntud "Dr. Doomi" Nouriel Roubini sõnul võivad rekordkõrgele tõusnud aktsiaturud teha kahe aastaga järsu languse.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.