JOIK OÜ omanik Eva-Maria Õunapuu sõnas, et püüab kõik arved õigeks ajaks ära maksta. Probleeme tekitavad hoopis makselaekumised.
“Üritame kõik arved maksta õigeaegselt, olenemata, kes need saatis. Me ei tee vahet,” sõnas Õunapuu.
Õunapuu sõnul on ettevõttel olnud probleeme hoopis maksete laekumisega. “On arvesaajaid, kellel on tõsiseid makseraskusi. Näha on, et mõne firma jaoks on vist tõesti selline poliitika, et nad maksavad alles siis, kui neile korduvaid meeldetuletusi saata. Ilmselt venitavad nad kummi nii pikalt kui saavad,” sõnas Õunapuu. ”Ilmselt tõesti teevad nad otsuse, et maksavad pangale või maksud enne, kui oma tarnijatele. On näha küll sellist käitumist mõne firma puhul.”
Õunapuu sõnul aitavad meeldetuletused. ”Midagi paremat ei oskagi välja pakkuda. Kui on tõsisemad probleemid, siis ka maksegraafiku sisseseadmine,” rääkis Õunapuu.
Eile avaldas Intrum Justitia ettevõtete, tarbijate ja avaliku sektori maksekäitumise uuringu. Selgus, et Eesti ettevõtete ning eraisikute maksekäitumine on viimase nelja aasta jooksul püsinud olulises osas muutumatu. Ettevõtted viivitavad arvete tasumisega keskmiselt 14, avaliku sektori asutused 10 ja tarbijad 7 päeva.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pagaripoisid OÜ omaniku Meelis Pärna sõnul ei ole neil arvete maksmisel mingit järjekorda – makstakse arved, mille tähtaeg kätte jõudnud.
AS Grüne Fee Eesti juhatuse esimehe Raivo Külasepa sõnul pole ettevõttel maksmisel mingeid eelistusi. Lähtutakse maksetähtajast.
“Meil vahet ei ole – maksetähtaeg on kriteerium, millest lähtume. Mingit pingerida meil ei ole. Eestis on tegelikult olukord päris hea, kui lõunapoolsete naabritega võrrelda – meil hoitakse päris hästi tähtaegadest kinni,” leidis Külasepp. ”Kui väikesed viivitused on, siis nädalavahetustel, mil pangaülekanded ei toimi.”Külasepp leidis, et Eesti ärikultuur on pigem ülesmäge läinud. ”Võrreldes sellega, mis 20 aastat tagasi oli, on olukord ikka hoopis teine,” märkis ta.Eile avaldas Intrum Justitia ettevõtete, tarbijate ja avaliku sektori maksekäitumise uuringu. Selgus, et Eesti ettevõtete ning eraisikute maksekäitumine on viimase nelja aasta jooksul püsinud olulises osas muutumatuna. Ettevõtted viivitavad arvete tasumisega keskmiselt 14, avaliku sektori asutused 10 ja tarbijad 7 päeva.
Intrum Justitia viimane ettevõtete, tarbijate ja avaliku sektori asutuste maksekäitumise uuring näitab, et kõigepealt maksab Eesti ettevõte arved olulisematele tarnijatele, seejärel maksab maksud ja siis alles tasub kohustused panga ees.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.