Jaapani majandus tegi esimeses kvartalis ootamatult suure kasvu.
Majandus kasvas aastases võrdluses 3,5%. Eratarbimine, mis annab 60% SKPst, andis panuseks kasvu 2,3 protsendipunkti.
Analüütikud ootasid Jaapani majanduse 2,7% kasvu.
„Jaapan on selgelt stagnatsioonist väljas,“ ütles Citigroupi analüütik Naoki Iizuuka. „Edasi on võtmeks see, kas Abe suudab tulla välja tugeva kasvustrateegiaga. Kui see õnnestub, siis äride kasvavad investeeringud toetavad majanduskasvu.“
Peaminister Shinzo Abe plaanib juunis avalikustada oma niinimetatud kolmanda noole – strukturaalsete reformide paketi. Kaheks eelmiseks nooleks olid ülilõtv rahapoliitika ja suured eelarvestiimulid.
Jaapanis oli 1,2% deflatsioon.
USA I kvartali majanduskasv oli 2,5%.
„Mõned ütlevad, et Jaapani aktsiad on liiga kõrgel, kuid SKP näitab, et majanduse tugevus võib õigustada aktsiate tõusutrendi,“ ütles Dai-ichi Life Research Institute'i peaanalüütik Yoshiki Shinke. „Ma näen võimalust, et Jaapani majanduskasv võib käimasolevas kvartalis tulla veel tugevam.“
Nikkei 225 indeks on tänavu tõusnud 45% ehk enam kui topelt võrreldes USA S&P 500 indeksiga. Nikkei 225 indeksisse kuuluvad 201 ettevõtet, kes on kvartalitulemused avaldanud, on teeninud 2,57 triljonit jeeni kasumit. See teeb kasumi aastaseks kasvuks 51%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hongkongi Hang Sengi indeks võib praegu olla Aasia börsidest nõrgima esitusega, kuid Morgan Stanley hinnangul võib see 2015. aasta lõpuks rohkem kui kahekordistuda ning jõuda 50 000 punktini.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.