Miljardäriperekonna naftafirma investeerimisjuht lubab Põhjamere suurima naftaleiu järel ettevõtte väärtuse aastakümnega kahekordistada.
Lundin Petroleum, mille aktsia tootlus on praktiliselt vastanud Apple'i aktsia 50kordsele tõusule, kui Lundini aktsiaga hakati börsil tehinguid tegema 2001. aastal, võib tõusta tänaselt 6,8 miljardi dollariselt ettevõtte turuväärtuselt 16 miljardile.
Selle perekonna usaldusühingule kuulub 30% osalus Lundin Petroleumis.
Rootsi naftaotsija on Euroopa kõige kallim naftaotsija, mille P/E on 61.
Ettevõttele kuulub osalus Johan Svredupi naftaväljal, kus on hinnaguliselt 3,6 miljardit barrelit naftat merepõhja all.
„Ma olen Lundin Petroleumi suhtes äärmiselt optimilik nii lühiajaliselt kui ka pikas perspektiivis,“ ütles 54aastane Lundin. „Ettevõte on end tõestanud suutlikkusega teha maailmatasemel avastusi. Raske on mitte suhtuda positiivselt.“
Ettevõtja, kes on ka mootorrattal osalenud Paris-Dakari rallil, roninud Kilimanjaro tippu ja osalenud ekstreemsuusaüritustel, palub investoritelt kannatust. Naftakompanii omakapitali tootlus oli madalam Stoxx 600 nafta- ja gaasisektori mediaanist.
Ettevõtte kasumimarginaal võib sattuda surve alla, kuna Norra valitsus plaanib muuta nafta- ja maagaasi maksustamist. See võib mõjutada mõne Lundini naftavälja arendamist. Analüütikutele aktsia meeldib. See on saanud 27 ostusoovitust, 11 hoia-soovitust ja 2 müügisoovitust.
Alates börsile tulekust on Lundin Petroleumi aktsia hind tõusnud 45 korda, mis on lähedane Apple'i aktsia 50kordsele tõusule. Exxon Mobili aktsia on sellel ajal kõigest hinna vähem kui kolmekordistanud.
Seotud lood
Nädal aega Rootsis kestnud rahutused, mille käigus rüüstati koole ning loobiti politseinikke kividega, ei ole hirmutanud investoreid. Analüütikute sõnul on Rootsi kroon jätkuvalt atraktiivne valuuta ning nüüd võib olla aeg seda osta, kirjutas CNBC.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.