Kui Süüria vastu suunatud lääneriikide konflikt peaks levima teistesse riikidesse ja tekitama tarnekatkestusi näiteks Iraagis, võib see Societe Generale arvates naftahinna väga kiiresti 150 dollarini lennutada.
Selline stsenaarium tähendaks märkimisväärseid tarnekatkestusi nii Iraagis kui ka mujal, mõjutades umbes 500 000 kuni 2 miljoni barreli päevast tarnet. „Kui see saab tõeks, võib Brent lühikese ajaga hüpata 150 dollarini,“ ütles Societe Generale globaalsete naftauuringute juht Michael Wittner. Järgnevatel päevadel võib Brenti hind rallida 5-10 dollarit 125 dollarini. „See võib juhtuda kas rünnaku ootusest või reaktsioonidest, et rünnak on alanud,“ ütles ta.
Samas usub Wittner, et kõrged naftahinnad ei jää püsima, kuna tõenäoliselt suurendab siis Saudi Araabia naftatootmist ning riigid võtavad kasutusele enda naftavarud.
Täna lõunapaiku maksis Brent toornafta barrel umbes 116 dollarit.
Seotud lood
Süürial kriisil on piisavalt potentsiaali põhjustamaks suuri majanduslikke tagajärgi, ütles täna senaator John McCain CNBC-le.
USA aktsiaturud järgnesid täna teistele turgudele üle maailma, minnes pea ees alla. Samal ajal krabasid investorid kulda, mille hind tõusis mitme kuu tippu.
Ühendriigid on veendunud, et Süüria valitsus kasutas möödunud nädalal Damaskuses keemiarelva. Lääneriikide rünnak Süürias võib toimuda lähipäevil.
Süüria režiimi väidetav keemiarelva kasutamine kohalike mässuliste vastu pani Lääneriigid riigivastast rünnakut kavandama.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.