Rootsil tuleks eeskuju võtta Saksamaa praktikasüsteemist ja Soome koolist, et vähendada noorte tööpuuduse probleemi, ütles Rootsi rahandusminister Anders Borg.
"Saksamaa praktikasüsteem tagab kiirema ja lihtsama ülemineku koolipingist tööellu. Sarnase süsteemi juurutamine Rootsis aitaks lühendada perioodi, mil noored on tööta," rääkis Borg Rootsi ajalehele Chefstidningen.
Juunis oli tööpuudus noorte seas Rootsis 23,8%, Saksamaal 7,5%. Kreekas ja Hispaanias üle 50%.
Rootsi tahab ettevõtjaid ergutada noori palkama maksusoodustustega, kärpides palgalt võetavaid makse ning korvates firmale juhendamise kulud. Palka saaks praktikant praktika ajal 75% kollektiivlepingus kokku lepitud palgatasemest.
Madalam palk kehtib Borgi sõnul vaid praktika ajal. "Me oleme kõrgepalgaline riik ja jääme selleks ka edaspidi," ütles ta.
Borg kiidab intervjuus ka Soome koolisüsteemi, kus õppimises mahajääjatele varakult appi minnakse. "Vaadake Soomet. Nad on meiega võrreldes palju paremad, kui asi puudutab õpilaste järeleaitamist, kes näiteks matemaatikaga hädas on."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna värske majandusprognoosi avalikustanud Rootsi rahandusminister tõstis varasema prognoosiga võrreldes veidi tuleva aasta SKP prognoosi, kuid teatas ühtlasi, et Rootsi valitsus kavatseb jätkata eelarverahaga majanduse stimuleerimist.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.