Eestis on lobitööl pigem negatiivne maik, samas mujal Euroopas on spetsiaalsed lobistid, märkis toiduainetööstuse liidu juht Sirje Potisepp.
Äripäev küsis päevaküsimusena, kas riigikogus on raske lobitööd teha. "Einoh, ei ole raske, oma seisukohti selgitada pole raske, sa pead inimesi tundma ja kindlasti hea oleks ka neid tunda. Minu jaoks see raske pole," märkis Potisepp ja lisas, et "estis mõistetakse lobitööna millegi "enda kasuks kallutamist".
"Riigikogu liikmetega on alati võimalik suhelda ja see on ju hea, seisukohtade selgitamine on ka hea. Ma eeldaksin, et riigikogu liikmed teevad objektiivseid valikuid ja selleks, et nad neid teha saaksid, selleks on seisukohtade selgitamine ja põhjendamine vajalik," lisas Potisepp.
"Eestis on lobitööl pigem negatiivne maik, lobitöö all mõistetakse meil eelkõige negatiivset ja enda kasuks kallutamist, Euroopa tasandil on ju lausa lobistid olemas. See on eelkõige seiskohtade selgitamine, see on tänamatu, märkamatu töö. Seda tööd keegi ei näe ega kuule, keegi ei hinda seda," lisas Potisepp.
Seotud lood
Heal lobitöö tegijal peavad olema sobivad isikuomadused, et ta suudaks veenda ja argumenteerida, leidis endine tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele