Saksa ettevõtjate kindlustunnet mõõtev Ifo indeks kerkis septembris küll viiendat kuud järjest, kuid oodatust vähem, kuna majanduskasv euroalal, kuhu läheb lõviosa Saksamaa ekspordist, on ikka alles väga hapral alusel.
Ifo instituudi ärikliima indeks, mille aluseks on 7000 ärijuhi küsitlus, kerkis 107,7 punktile, mis on kõrgeim näit 2012. aasta aprillist. Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikud olid ennustanud indeksi tõusu 108 punktile.
Saksamaa keskpank prognoosib Saksamaa selle aasta SKP kasvuks 0,3% ja tuleval aastal 1,5%.
"Ettevõtete investeeringud annavad tunnistust, et majanduse toibumine on kindlal alusel, kuid kiire toibumise märke ei ole," nentis eile Saksamaa keskpank oma igakuises ülevaates.
"Me oleme kasvuterritooriumil, kuid mitte kiire kasvu territooriumil," kommenteeris Bloombergile Berenberg Banki ökonomist Christian Schulz. "Debatt Saksamaal nihkub vasaktsentrisse. Näeme suuremat fookust õiglusele, võibolla kõrgemaid makse, suuremaid kulutusi."
Saksamaa kantsler Angela Merkel peab koalitsioonikõnelusi parteidega, kes lubasid valimiskampaanias jõukate kõrgemat maksustamist ning riigiülese miinimumpalga kehtestamist, et vältida ühiskonnas ebavõrdsuse süvenemist.
Seotud lood
Saksamaal septembris teist kuud järjest ootamatult kasvanud töötute arv viitab, et toibumine euroala suurimas majandusruumis on ebaühtlane.
Kui Angela Merkel jätkab Saksamaal täna toimuvate valimiste järel kolmandat ametiaega kantslerina, tuleb tal oluliselt suurendada infrastruktuuri investeeringuid, et halvas seisukorras teed ja sillad majandusele piduriks ei saaks, hoiatab Saksamaa Majandusuuringute Instituut (DIW).
Saksamaa sotsiaaldemokraatlikus parteis korraldatud hääletus kiitis heaks koalitsiooni mineku Angela Merkeli konservatiividega, mis annab kantslerile rohelise tule oma kolmanda valitsuse moodustamiseks.
Hispaanlased ja kreeklased võivad Angela Merkeli kriisirohtu taunida, kuid Saksa valija arvas teisiti – vaid viis kohta jäi puudu, et Merkeli konservatiivne partei CDU/CSU saanuks parlamendi alamkojas absoluutse enamuse.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.