Jaekaubandusettevõtte jaoks on lähiaastail võtmeküsimus toimetulek tööjõuturu arengutega, ütles Meelis Kitsing majandusministeeriumist.
“Lihttööliste seas on tööturult välja liikuvate inimeste arv suur. Kasvav palgalõhe ning tööealiste inimeste vähenemine seab ka jaekaubanduse suure surve alla,” rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusanalüüsi talituse juhataja Meelis Kitsing Rimi visioonikonverentsil.
Tema sõnul on turul toimuvaid muudatusi võimalik osaliselt kompenseerida madalama lisandväärtusega ametite automatiseerimisega ja praegu tööturult eemal olevate inimeste suurema kaasamisega. “Kui minna hilisel kellaajal tüüpilisse Ameerika kaubamajja, siis näete seal töötamas õpilasi, pensionäre ja puuetega inimesi. Osalise tööajaga inimeste kaasamine on kindlasti üks võimalus, mis aitaks tööjõuküsimust lahendada,” ütles Kitsing.
Kommenteerides Eesti kõrget kaubanduspindade mahtu elaniku kohta, ütles Kitsing, et tähtis on investeerides hoida pidevalt kuklas küsimust, kas kasv ikka on jätkusuutlik, pidades silmas Eesti suurt sõltuvust väliskeskkonnast. Samas jäävadki Kitsingu sõnul selle aasta prognoositud investeeringud jaekaubanduses 2012. aastale alla.
Loe Rimi visioonikonverentsil räägitust ka Äripäeva teemaveebist
kaubandus.ee.
Seotud lood
Rahva vananemise mõju saab korvata suurema tootlikkusega investeeringute kaudu, kauem töötamisega ning töövõimetuse käsitluse reformiga, leiab rahandusminister Jürgen Ligi.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööjõuvajaduse prognoosi järgi liigub aastatel 2011–2020 tööturul praegustest hõivatutest välja üle saja tuhande töötaja.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.