Tartu arsti Vitali Bernatski väitel on ta süstinud või andnud dopingut paljudele Eesti sportlastele. Tema kundede hulgas olid väidetavalt aastail 1995–2007 meie tuntud kergejõustiklased.
Ained, mida Bernatski süstis või andis, olid genotropiin ehk kasvuhormoon ja Recormon ehk erütropoetiin – lühidalt EPO. Need kaks kuuluvad ravimite hulka, mis on sportlastele keelatud, kirjutab
Eesti Päevaleht.1991. aastast Tartu Leivakombinaadi ruumes taastusravikeskust pidanud ja leivakombinaadi töötajaid ravinud Bernatski meenutab, et 1990-ndate keskpaigas – täpsemalt võis olla 1995. aasta – pöördus tema poole ootamatult Margus K. – isik, keda Bernatski varasemast ei tundnud. „Spordiringkondades oli teada, et mul on palju kontakte. Olin sellel ajal tuntud, mul olid teiste arstidega head suhted,” meenutab Bernatski.
Bernatski ja Margus K. said hea kontakti, arst ravis enda sõnul Margus K-l ärevus- ja südame rütmihäireid ning aitas teda igati. Just Margus K. oli Bernatski sõnul ka see, kes hakkas kergejõustiklasi tema juurde tooma. Enda väitel süstis ta kahte sportlast ise, üht neist konkreetselt enne ühtesid tiitlivõistlusi.
Eesti Päevaleht ei avalda nende sportlaste ega treeneri nimesid, kuid on kõigi Bernatski nimetatud sportlaste ja nende treenerite või vahendajatega rääkinud. Kõik nad eitavad oma seotust dopinguga.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Dopingusüüdistusi uurima hakanud komisjon ootab riigiprokuratuuri seisukohta.
Dopinguskandaali võtmetegija võib olla EOK presidendi ja SA Antidoping nõukogu liikme Neinar Seli firma eksjuht Margus Kübar.
Sihtasutus Eesti Antidoping moodustas viieliikmelise komisjoni uurimaks arst Vitali Bernatski väiteid Eesti sportlaste ulatusliku dopingu kasutamise kohta aastail 1995-2007.
SA Eesti Antidoping moodustab uurimiskomisjoni, et kontrollida Vitali Bernatski väiteid, mille põhjal ta olevat manustanud Eesti sportlastele dopingut, teatas Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.