Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson näeb Venemaa tollipiirangute piirangute taga Venemaa soovi oma tolliliidu reegleid Euroopale peale suruda, kirjutas ERR.
"Kui vaadata pikemat perioodi, varasemalt kehtestatud sisseveopiiranguid näiteks Leedu ja Hollandi tootjatele ja mitmele teisele Euroopas, siis mul on tunne, et Venemaa üritab kehtestada oma tolliliidu ruumis toimivaid reegleid ja võib-olla ka kompida teatud määral Euroopa Liidu kaubandusruumi võimekust reageerida sellistele sammudele, mida Venemaa on astunud," selgitas ta.
Mihkelson leidis, et Euroopa Komisjon peaks Venemaaga erinevatele Euroopa kaupadele kehtestatud piirangute üle tõsiselt rääkima, sest tõenäoliselt on neid tulemas veelgi.
Seotud lood
Veterinaar- ja Toiduamet saatis Vene kolleegidele Rosselhoznadzoris Eesti vastuse viie Eesti piimatööstuse ja kuue kalatööstuse toodangu sisseveo keelu kohta ning tegevuskava Tolliliidu nõuetega vastavusse viimiseks.
Euroopa Liidu ja Venemaa erinev seadusandlus põhjustab osadele ettevõtetele peavalu. Seda, millal võiks praegune Eesti toidufirmade impordikeeld Venemaale laheneda, ei oska põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder prognoosida.
Uue aasta võtmesõnaks on jätkuvalt efektiivsuse kasv, pakub Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp.
Eesti paneb Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarameti Rosselhoznadzori jaoks kokku tegevuskava, mis näitab, kuidas auditis tehtud ettepanekud ettevõtete tasandil ellu viiakse, teatas põllumajandusministeerium.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.