Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksis detsembris 1359 eurot, mis on aasta varasemast 20 protsenti kõrgem.
Mustamäel ja Kristiines maksis keskmine ruutmeeter mullu detsembris 30 ning Lasnamäel 29 protsenti rohkem samal ajal 2012. aastal, analüüsis kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.
1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter kinnitas pressiteates, et enim tõusis kinnisvara hind Tallinna mägedes ja sealse vara väärtus kõigubki majandustsüklite vaheldumisel rohkem.
"Kinnisvara hinnatõus peaks tänavu pidama jääma, sest jätkuvaks kasvuks pole põhjust ega ruumi – inimesed pole nõus ega saa rohkem maksta. Pigem valmivad tänavu mitmed uued arendused, mis maandab nõudlust ja rahustab hinda," ütles Vahter.
Kokku tehti detsembris kinnisvaraga 908 ostu-müügitehingut, mis on 10,8% vähem kui novembris, kuid 24,7% rohkem kui aasta varem samal ajal.
Detsembris tehti Tallinnas 615 korteritehingut, mis on mullu sama ajaga võrreldes 22% rohkem. Detsembris müüdi kalleim korter müüdi 528 000 ja odavaim 3500 euro eest.
Tallinnas müüdi detsembris 21 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 15 võrra vähem kui eelmisel kuul. Kalleim maja müüdi 330 000 ja odavaim 2500 euro eest.
Hoonestamata elamumaa kinnistuid müüdi detsembris Tallinnas kümme, mis on kolme võrra enam kui novembris. Kalleim krunt müüdi 288 000 ja odavaim 4000 euro eest.
Mullu tehti Tallinnas kokku kinnisvaraga 11 237 ostu-müügitehingut 1,064 miljardi euro eest. 2013. aasta Tallinna kalleim krunt müüdi 12,9 miljoni eest. Kalleim korter maksis 1,35 ja maja miljon eurot.
Seotud lood
Kui Tallinnas on uus kinnisvarabuum hoogu sisse saamas, siis mujal Eesti regioonides elab kinnisvaraturg veel masuaegses tempos. Erandiks on vaid Tartu. Seega liiguvad Tallinna ja muu Eesti kinnisvaraturud erinevas tempos, nagu muudki elualad, ja hinnavahe Tallinna ning väikelinnade ja asulate vahel võib olla kümnekordne ja suuremgi, kirjutab ERI Kinnisvara juhatuse liige Andres Teder.
Hoolimata suurtest erinevustest Tallinna ja Tartu turuga toimib ka Viljandi kinnisvaraturg, kuigi oma mõõdukas tempos. Väikelinnade väidetavast lagunemisest ja kõdurajoonideks muutumisest siin küll rääkida ei saa, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo Viljandi kontori juhataja Reet Raudsepp.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele