1000euroseid arveid puudutava seadusemuudatuse uus seletuskiri ei ole esmapilgul endiselt rahuldavaid lahendusi pakkuv, leidsid ettevõtlusorganisatsioonid.
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) teatas, et koos Eesti Maksumaksjate Liiduga on nad endiselt seisukohal, et 1000euroste arvete registreerimine ehk käibemaksudeklaratsiooni lisa ei vähenda riigikassa maksuauku ega too lisatulu riigieelarvesse.
"EVEA nig EML teevad taas ettepaneku kaaluda probleemsetes sektorites pöördmaksutamise kehtestamist. Kuna materjal on mahukas, siis täpsema ning põhjalikuma analüüsi anname koos EMLiga homme," seisis EVEA kommunikatsiooni- ja õigusdirektori Kristi Hundi edastatud teates.
Uue lahendusega ei olnud rahul ka kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, kelle hinnangul ei ole pealtnäha erilisi muudatusi eelnõus tehtud.
"Eelnõu endaga kiirel tutvumisel põhimõttelisi ja sisulisi muudatusi palju silma ei hakanud - pigem on muudetud rakendumisega seonduvat. Sisulised probleemid on seega jätkuvalt üleval, kuid tuleb ka selgitustega tutvuda," ütles Palts eile.
Eile tutvustas rahandusministeerium käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu juurde kuuluvat uut seletuskirja, mis on märksa pikem ja põhjalikum kui eelmine seletuskiri. 88 leheküljel on muu hulgas selgitatud seaduse muutmise vajalikkust, tehtud eelnõu analüüs, kirjeldatud alternatiivseid lahendusi, selgitatud proportsionaalsust ja seaduse mõju.
Rahandusministeerium ootab muudatustele tagasisidet 3. veebruariks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahandusministeeriumis valmis uus seletuskiri nn 1000euroste arvete seadusele ehk käibemaksu deklaratsiooni lisa puudutavale seadusele.
Riigikogu hakkab muutma paljude ettevõtjate pahameele teeninud seadust.
President Ilves jättis käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse välja kuulutamata ning saatis selle riigikogule tagasi.
Kaubanduskoja peadirektor ei ole rahul käibemaksuseaduse muudatustega, sest endiselt kannatavad ka ausad ettevõtjad.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.