Haridusministeerium ei vaidlusta kohtus töövaidluskomisjoni otsust mereakadeemia rektori töölt vabastamise kohta, teatas ministeerium.
Eesti Mereakadeemias viidi 2013. aasta lõpus läbi teenistuslik järelevalve, mille käigus tuvastati hulgaliselt eelarve- ja finantsdistsipliini rikkumisi. Rektor Heiki Lindpere polnud täitnud talle seadusega pandud kohustust kasutada raha õiguspäraselt ja otstarbekalt ning esitas akadeemia tegevuse kohta järelevalve käigus eksitavaid andmeid.
Peale korduvaid vastuseta jäänud selgitustaotlusi ütles haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo Lindpere töölepingu üles. Halva finantsjuhtimise tulemusena pidi ministeerium aasta lõpul katma akadeemia eelarve ülekulu 137 000 eurot.
Seda arvesse võttes on ministeeriumil raske nõustuda töövaidluskomisjoni otsusega, et rektorile oleks tulnud enne töölepingu ülesütlemist teha hoiatus, märgib haridusministeerium oma pressipöördumises. "Rektori ametikoht eeldab tingimusteta arusaamist oma kõrgendatud vastutusest, mida ei saa lahjendada seadmata ohtu suure asutuse toimimist. Samas ei pea ministeerium selles küsimuses otstarbekaks kohtuuste kulutamist ning maksab Heiki Lindperele välja kolme kuu töötasu summas 8637,21 eurot," seisab pressiteates.
Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo sõnas otsuse kommenteerimisel, et vastutamatuse etapp on seljataha jäänud. „Tugev mereharidus on meile esmatähtis, kuid tugevat haridust saab anda vaid tugevas, hästi juhitud koolis ja mul on hea meel, et asjad liiguvad lõpuks õiges suunas,“ vahendas ministeerium Aaviksoo sõnu.
Seotud lood
Mereakadeemia rektor Heiki Lindpere küsis enne vallandamist kümne kuupalga suurust hüvitist.
Mereakadeemia võlgadesse viinud eksrektor Heiki Lindpere püüdis kooli rahaga vaidlustada järelevalve õiendit, mis oli tema vallandamise ajendiks.
Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu toetab mereakadeemia ühinemist TTÜga kolledži staatuses.
Eesti Mereakadeemias avastati teenistusliku järelevalve käigus hulgaliselt eelarve- ja finantsdistsipliini rikkumisi, mistõttu vabastati rektor Heiki Lindpere ametist.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.