Maksumaksjate Liidu juhi Lasse Lehise sõnul vajaks kohendamist kogu pärandvara maksustamist puudutav seadustik, sest praegu sõltub see tihtipeale lausa juhuslikest asjaoludest.
Riigikohtu hiljutine otsus, et pärandvara müümisel saadud tulu maksustamisel on pärandisaajal õigus arvestada tulust maha pärandaja poolt vara soetamiseks tehtud kulud, muudab oluliselt seni toiminud maksustamispõhimõtteid.
Lehis leiab, et riigikohtu lahend puudutab väärtpabereid isegi rohkem kui kinnisvara, vahendab
ERR uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".
"Erinevat liiki vara oli erinevalt maksustatud ehk kinnisvara puhul, kui pärijad ise seda said kasutada elukohana mingi aja, siis nad tulumaksu maksma ei pidanud, kuid pärandiks saadud väärtpaberite puhul mingeid maksuvabastusi seaduses ei ole," ütles Lehis. Lehise sõnul vajaks ülevaatamist ka punkt, mis räägib maksuvabastusest oma elukoha müümisel. "On olukordi, kus maksuvabastust inimene ei saa, aga võiks saada Näiteks kui inimene ise ei kasuta elukohana, aga mõned pereliikmed või lähedasd sugulased kasutavad. See säte võiks maksumaksjasõbralikum olla," arvas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksuamet on viimased 20 aastat lähtunud põhimõttest, et juhul kui inimene pärib vara, loetakse see soetatuks nullväärtusega - vara edasi müües tuleb sellelt tasuda täissummas tulumaks.
Riik ei soovi maksusüsteemi parandamisel arutada enda ettepanekutest muid alternatiive ega soovi kaasata ettevõtlusorganisatsioone, ütles maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.