Pärast eilset mitmeprotsendilist langust on Venemaa ja Euroopa suuremad börsid täna lõunapaiku üle ühe protsendi üleval.
Tänaste teadete järgi on Venemaa president Vladimir Putin käskinud õppuste lõppedes Vene vägedel baasidesse tagasi pöörduda. Viimastel päevadel on Ukraina piiri lähedal toimunud sõjaväeõppused, kuid Kreml eitab selle seost praeguste sündmustega Ukrainas.
Vene börs Micex rallis täna börsipäeva alguses isegi 5%, kuid kaupleb praegu 3% üleval. Eile vähenes Micexi turuväärtus 60 miljardit dollarit. Aktsiaindeks ise kukkus 11%, mis on viie aasta suurim langus. Gazpromi aktsia on täna tõusnud 10%, VTB Bank 7%. Ukraina börs on 7% üleval.
Euroopa suurimad börsid on tõusnud üle 1%. Londoni börs FTSE 100 kaupleb 1,1% üleval, Saksamaa DAX 1,05%, Prantsuse CAC40 1,4%, Itaalia börs 1,75%, Hispaania börs 1%.
Tallinna börs on tõusnud 0,7% 813,10 punktini. Kuid Riia börs on 2,4% miinuses. Kahe päevaga on Riia börs kukkunud 8%. Riia börsi suurim langeja on täna Ventspils Nafta, mis on kukkunud 10%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa riiklik gaasimonopol Gazprom väidetavalt ähvardas Kiievit tõsta Ukrainasse eksporditava gaasi hinda pärast esimest kvartalit.
Enam selgemat märki Putini režiimi suurriiklikest huvidest Ukrainas pole vaja oodata, sest üle aastakümnete on maailm taas sisuliselt kolmanda ilmasõja lävele viidud. On selge, et nii Euroopa Liit kui Ameerika Ühendriigid peavad diplomaatiliste kõneluste jätkamise kõrval kiiresti kehtestama Venemaale võimalikult laialdased majanduslikud sanktsioonid.
President Toomas Hendrik Ilves kõneles eile hilisõhtul Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joe Bideniga Venemaa sõjalisest tegevusest Ukrainas.
Viru Keemia Grupp AS ei ole viimastel aastatel Ukrainas aktiivne ebastabiilse poliitilise ja majandusliku olukorra tõttu, jälgides tähelepanelikult riigis toimuvat, ütles ettevõtte ühiskondliku vastutuse juht Julia Piilmann.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.