Mikser ütles, et ministrikohtadest ei räägita veel isegi siis, kui on mitu päeva ühe laua taga istutud.
Küsimusele, mis neid Reformierakonnaga ühendab, vastas Mikser, et sotsiaaldemokraatidel on oma programm ja Reformierakonnal oma. Tema sõnul kujuneksid läbirääkimised keeruliseks.
Reform: arutelu alles algab. Reformierakonna volikogu esimehe Kristen Michali sõnul koguneb täna Reformierakonna juhatus, kus moodustatakse konsultatsioonideks delegatsioon ning arutatakse, kellega ja millal konsulteeritakse.
“Meil on aastaid olnud tava, et sisu käib positsioonidest ees. Sõbralikult öeldes, te natuke tahate öelda B, ütlemata A,” märkis Michal.
Ta ütles, et konkureerivate erakondadega arutatakse sisulisi teemasid nagu julgeolek, energeetiline sõltumatus, Euroopaga ühenduste rajamine, lastetoetuste tõus, tööjõumaksude alandamine. “Need on teemad, millest saab rääkida nii IRLi kui ka SDEga. Keskerakonna liidri hiljutised positsioonivalikud ja toon tekitas olukorra, kus nendega pole julgeolekuteemadel ühist suunda,” nentis Michal.
IRL: ei tea, mis saab. Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimehe Eerik-Niiles Krossi sõnul puudub neil igasugune kinnitus, et Reformierakond IRLiga koalitsiooni ei jätka. Samas võib see muidugi Reformierakonnale kasulik tunduda, lisas ta.
“Praeguse Ansipi-Kallase vahetuse põhjuseid tuleb otsida eelmise aasta sügisel toimunud kohalikest valimistest. IRL sai Tallinnas rohkem hääli kui sotsid ja Reformierakond kokku,” märkis Kross. “Seega võib öelda, et IRL on muutunud konkurentide jaoks liiga tugevaks.”
Ametlikke konsultatsioone erakondade vahel pole Krossi sõnul veel alustatud. IRL on teinud ettepaneku koalitsiooni jätkamiseks.