Venemaal tegutseva ehitusfirma Irest Ehitus juht Rein Kiudsoo ei muretse võimalike idanaabrit tabavate sanktsioonide pärast, vaid leiab, et olukord rahuneb.
"Mina ei pabista veel. Vara. See asi rahuneb maha," ütles Kiudsoo napilt. Tema hinnangul teevad niisugused asjad ainult tugevamaks.
Maris Lauri viidatud Vene majanduslanguse mõju Kiudsoo ei taju. Irest Ehitus ehitab praegu Soome kontsernile Kesko, venelastele ei ole nad pikemat aega ehitanud. "Ma ei ole nendega muidugi nädal aega rääkinud, aga nad pole ühtegi märki näidanud, et nad ei jätkaks investeeringuid Venemaale," vahendas Kiudsoo soomlaste meeleolusid.
Millised oleks aga Irest Ehituse võimalused oma tegevuse ümberplaneerimiseks, kui selleks peaks vajadus tekkima? Kiudsoo sõnul sõltub see tellijast. "Kui tellija ütleb, et ei investeeri, siis ma pean hakkama mõtlema, aga niikaua, kuni ta on nõus tööde eest maksma, siis ma ei näe probleemi," jäi ta optimistlikuks.
Irest Ehituse tütarfirma Irest Stroi OOO tegutseb Venemaal alates 2001. aastast.
Jaanuaris ütles Kiudsoo, et ettevõte on Venemaal saavutamas oma soovitud eesmärki, tänavu peaks käive jõudma 25-30 miljoni euroni. Selleks aastaks on Irestil Venemaal kaks suurt lepingut, mis hõlmavad kumbki ligi 12 000ruutmeetrise kaubanduskeskuse ehitamist Keskole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Paljud Eesti ettevõtted on äri Venemaal lõpetanud, kuid siiski leidub ka neid, kes vaatamata sanktsioonidele ja valuuta kukkumisele edasi tegutsevad ja tulevikku usuvad.
Tänast hommikut üle poole protsendi plussis alustanud Vene börsid on lõuna eel vajunud miinusesse. Eelnevad kaks päeva on börsid tõusnud.
Eesti lähiaja majandusväljavaated on kehvad, seda nii eksportturgude olukorra kui Ukraina kriisi tõttu, nendib majandusanalüütik Maris Lauri oma blogis.
Sanktsioonide sõda, kus Venemaa vastab lääne sanktsioonidele, hävitaks hetkega kümne aasta saavutused rahanduse ja panganduse vallas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.