Kui lääneriigid on pehmed ega reageeri, teeb Venemaa uue sammu. Kui aga Lääs suudab kehtestada praegustest rangemad sanktsioonid, on see Venemaa vastu hoob, leiab majandusekspert Kristjan Lepik.
"Lääneriikidel on nüüd võimalik näidata jõudu ja see ei pea olema sõjaline jõud. Küsimus on selles, kui palju majanduslikku jõudu tahab Lääs lähinädalatel näidata," ütles ta Terevisioonile antud intervjuus. Lepik arvab, et selle tõttu läheb Putini ümber olukord närviliseks - venelastel on järjest raskem välismaal kontosid avada ja kogu äri läheb neil raskemaks.
Lepik loodab, et ka investorid ei ole pärast Krimmi annekteerimist Venemaa suhtes enam nii sinisilmsed ja nii läheb Venemaal lähiaastatel raskemaks, mis on Lääne võti.
"Kui Vene ärimehed peavad raha kodumaale tooma, võib see Putinile lühiajalises perspektiivis meeldida, kuid tegelikult toovad sanktsioonid Venemaale tervikuna palju probleeme," leidis ta.
Üleeile teatasid EL ja USA Venemaa-vastastest sanktsioonidest. Esmaspäeval jõudsid ELi välisministrid kokkuleppele sanktsioonide kehtestamises 21 isiku suhtes,
kes vastutavad olukorra destabiliseerimise eest Ukrainas. USA
kehtestas sanktsioonid 11 isiku suhtes.
Homme ja ülehomme koguneb ELi ülemkogu, mis keskendub arutab samuti Venemaa sissetungi Ukrainasse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänast hommikut üle poole protsendi plussis alustanud Vene börsid on lõuna eel vajunud miinusesse. Eelnevad kaks päeva on börsid tõusnud.
Esmaspäeval jõudsid Euroopa Liidu välisministrid kokkuleppele sanktsioonide kehtestamises 21 isiku suhtes, kes on vastutavad olukorra destabiliseerimise eest Ukrainas.
Mured sanktsioonide pärast on viinud Vene aktsiad teist päeva järjest langusse. Rubla kurss võttis aga euro ja dollari vastu suuna üles, kuna Vene investorid võivad Lääne sanktsioonide vältimiseks raha välismaalt ära tuua.
Bulgaaria välisminister Kristian Vigenin saabub ELi välisministrite tänasele kohtumisele oma partei nõuandega mitte kiirustada karmide sanktsioonidega Venemaa vastu Krimmis eile toimunud referendumi järel.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.