Täna toimunud riigikogu Reformierakonna fraktsiooni koosolekul valiti ühehäälselt fraktsiooni esimeheks Kristen Michal.
Fraktsiooni aseesimeesteks valiti Jaanus Tamkivi ja Remo Holsmer.
„Kristen Michal on meie fraktsioonis tubli töömees ja mul on hea meel, et ta nõustus lõpuks võtma taas ka juhtimisvastutuse poliitika tipus. Ministrina pidas ta parlamendi rollist lugu, meenutada võib mahukat avaliku teenistuse reformi ja selle pikki arutelusid parima lahenduse nimel. Mida tugevamad tegijad parlamendipoliitikas on, seda tugevam on ka parlamentaarne riigikord ja minu süda on rahulik, andes vastutuse üle Kristenile,“ ütles Jaanus Tamkivi.
Detsembris 2012 astus Michal tagasi justiitsministri ametist, olles üle poole aasta olnud Reformierakonna rahastamisskandaali keskmes. "Ma lahkun, et kaitsta Reformierakonda ja valitsuse töövõimet. See on minu isiklik otsus. Ma ei lahku süü tõttu. Reformierakonna poliitika ei ole olnud ega ole müüdav." teatas Michal toona ajakirjandusele.
Rahastamisskandaal sai alguse Silver Meikari arvamusloost, milles ta tunnistas, et annetas Michali mahitusel erakonnale teadmata päritolu raha.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänane justiitsminister ja toonane Reformierakonna peasekretär Kristen Michal kinnitas märtsis 2009 Äripäevale, et nemad ühtegi varjatud rahastamise skeemi ei kasuta.
Justiitsminister Kristen Michal läks kell 14.58 keskkriminaalpolitseisse ülekuulamisele Reformierakonna varjatud rahastamise teemal ning väljus sealt koos oma advokaadi Aivar Pilvega kell 22.03.
Justiitsminister Kristen Michal teatas äsja ametist tagasiastumisest.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees ja riigikogu liige Sven Mikser ütles, et kui tema oleks justiitsminister Kristen Michaliga praegu sarnases olukorras, siis ta vähemalt peataks oma volitused. Mikseri sõnul heidab Michali ametis jätkamine varju kogu uurimisele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.