Ukraina rikkaim mees Rinat Ahmetov, kes on olnud Ukraina tagandatud presidendi Viktor Janukovõtši kauaaegne toetaja, pakkus ennast Ukraina venemeelsete separatistide ja Kiievi valitsuse vahel vahendajaks, et uuesti lahvatanud pingeid maandada, kirjutab Financial Times.
Miljardärist Ahmetov jagab protestijate väljendatud muresid ja toetab ka Ukraina regioonidele suurema võimu andmist.
"Annan tööd 300 000 inimesele. Kes teist on valmis (võimudega läbirääkimistele minema) ... valige kolm kuni viis meest ja lähme," tsiteeris leht Ahmetovit.
Samas hoiatas ta, et ei toeta liitumist Venemaaga.
"Minu jaoks on (Donetsk) Ukraina ja selles osas ei ole midagi arutada," ütles Ahmetov.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Austria on blokeerinud üle kümne konto, mis kuulusid endisele Ukraina presidendile Viktor Janukovitšile ja Ukraina endistele ametnikele, teatas liga.net, viidates Austria väljaandele Profil.
Märtsi keskpaiku pakkus Äripäev juhtkirjas välja neli stsenaariumi, kuhu võiksid areneda sündmused Ukrainas. Kaks leebemat neist on kahjuks juba kõrvale jäänud.
Lvovi suurim kinoteater „Planete Kino“ keeldus näitamast Venemaal tehtud filme.
Ukrainas Mõkolaivi oblasti samanimelises halduskeskuses on kinni peetud 23 kokkupõrkes osalejat, kelle käest on ära võetud 28 kurikat, kolm püstolit ja mitu nuga.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.