Venemaa esimese asepeaministri Igor Šuvalovi sõnul pole Saksamaa sanktsioone Venemaale veel kehtestatud ja loodetavasti ka ei tee seda, vahendab liga.net ministri sõnu Forbesile.
"Saksamaa poole pealt ei ole sanktsioone. Ma ei taha sellest rääkida, aga ma loodan, et neid ka ei tule," märkis Šuvalov. "Kui sanktsioonid tulevad, siis me arutame neid."
Ta lisas, et Venemaa jaoks on suhted Saksamaaga väga olulised, seda just Euroopa Liidu kontekstis, sest seal on Euroopa kõige võimsam majandus. "Toetame Saksamaa investeeringuid Venemaale," sõnas Šuvalov.
Prantsusmaa, Saksamaa ja Poola on öelnud, et on valmis arutama Venemaa suhtes uusi sanktsioone. USA president Barack Obama ja Saksmaa kantsler Angela Merkel arutasid mõni päev tagasi telefonivestluses võimalikke uusi sanktsioone Venemaa vastu.
Hiljuti Krimmi annekteerinud Venemaa jätkab vaenutegevust Ida-Ukrainas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome majandusuuringute instituut PTT on hinnanud võimalikke mõjusid metsatööstusele, kui Venemaa ja ELi vahel peaks Ukraina sündmusest vallanduma kaubandussõda.
Läti sotsiaalministeeriumi kantsleri Ieva Jaunzeme arvates viivad uued ja karmimad venevastased sanktsioonid Lätist kuni 20 000 töökohta.
USA rahandusministeerium ei näe takistust USA staaride esinemisele Helsingi Hartwall Arenal, mille omanikeks on Gennadi Timtšenko ja vennad Rotenbergid, kõik USA poolt Ukraina sündmuste tõttu sanktsioneeritavad isikud.
USA välisminister John Kerry väljendas laupäeval Venemaa välisministri Sergei Lavroviga aset leidnud telefonikõnes tõsist muret, et Ida-Ukrainas puhkenud rahutused on orkestreeritud ning sarnast laadi sündmustega, mis eelnesid Krimmi annekteerimisele.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.