Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tallinna Vesi jännis tsingi ja vase eemaldamisega heitveest
Tallinna Vesi on raskustes kogu tsingi ja vase eemaldamisega heitveest. Samuti kasvab veekadu.
Merre juhitav heitvesi vastab endiselt kõigile nõuetele, välja arvatud tsingi ning vase sisalduse osas, kinnitas Tallinna Vesi. "Olgugi, et Paljassaare reoveepuhastusjaam eemaldab heitveest 70 - 80% tsinki ja vaske, mis on väga hea tulemus, ei ole meil täna tehniliselt võimalik määrusest tulenevaid piirmäärasid saavutada," kirjutas Tallinna Vesi I kvartali tootmistulemuste börsiteates.
Uued piirmäärad tekitavad probleeme ka teistele Eesti vee-ettevõtetele. Nimelt vähendati Keskkonnaameti poolt 2013. aasta detsembris väljastatud veeloaga seniseid piirmäärasid raskemetallide sisalduse osas puhastatud heitvees lausa 400-kordselt.
Kasvab ka veekadu. Kui 2013. aasta I kvartalis haihtus jaotusvõrgus 17% joogiveest, siis tänavu I kvartalis kasvas veekadu 17,73 protsendile.
Reutersi teatel on investorid läinud optimistlikuks, uskudes Ukrainas ja Iraagis möllavate konfliktide peatset leebumist. Sellegipoolest on maailma majanduskasvu indikaatoriks peetava vase hind langenud rohkem kui protsendi võrra seitsme nädala madalaimale tasemele.
Tallinna Vee müügitulu kasvas selle aasta esimeses kvartali võrreldes möödunud aasta sama ajaga 4,8%, kuid puhaskasum langes täiendavalt arvestatud saastetasu kulu tõttu 18,6%.
Kui varem olid heitvee piirmäärad tsingi ja vase osas 2000 mikrogrammi (µg) liitri kohta, siis mullu rakendatud uued nõuded lubavad vaid 5 µg/l, teatas Tallinna Vesi.