Venemaa, Ukraina ja ELi läbirääkijad said kokku kava, kuidas Ukraina hakkaks Gazpromile tagasi maksma oma võlgu, nii et Venemaa gaasimonopol tarneid ei katkesta.
Plaani järgi maksaks Ukraina riiklik gaasikompanii NAK Naftogaz Gazpromile 30. maiks 2 miljardit dollarit ja 7. juuniks veel 500 miljonit dollarit, teatas eile Euroopa Komisjon kolmepoolsete kõneluste tulemuse. Sellega saaks makstud osa summast, mille Ukraina võlgneb läinud aasta novembrist tänavu maini tarnitud gaasi eest, vahendas Bloomberg.
Selles osas aga kokkulepet veel pole, millist hinda maksab Ukraina alates aprillist tarnitud gaasi eest. Aprillist tõstis Venemaa Ukrainale müüdava gaasi hinda 81%, tühistades varasemad hinnasoodustused. Ukraina on valmis gaasi eest maksma hinda, mis kehtis esimeses kvartalis - 268,5 dollarit tuhande kuupmeetri eest.
Võla tagasimaksmise kokkuleppe peavad veel heaks kiitma nii Ukraina kui Venemaa valitsus.
Gazpromi sõnul on Ukraina gaasivõlg novembrist maini tarnitud gaasi eest 3,5 mld dollarit.
Venemaa nõudis Ukrainalt juuni tarnete eest 1,7 miljardit dollarit ettemaksu, mis tuleb tasuda 2. juuniks. Vastasel juhul ähvardas Gazprom järgmisest päevast tarned katkestada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina piirivalvurid pidasid Vene-Ukraina piiril kinni kaks relvi täis mikrobussi, mis olid teel Ukrainasse.
Regionaalse LNG-terminali rajamine Soome lahe äärde on osa Euroopa Liidu täna avalikustatud strateegiast ELi energiajulgeoleku kindlustamiseks.
Ukraina linnas Donetskis tungisid relvastatud mehed koolidesse ning otsisid madratseid haavatute jaoks, teatas Donetski linnavolikogu pressiteenistus.
Ukraina valitsus teatas täna, et on põhjustanud venemeelsetele separatistidele märkimisväärseid kaotusi ning tagasi võtnud Ukraina idaosa olulise lennuvälja, vahendas Bloomberg.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.