Gazprom süüdistab Euroopa Liitu South Streami projekti avamise sihilikus viivitamises ja topeltstandardite kasutamises. Olukord teravdab nii poliitiliselt kui ka juriidiliselt Venemaa ja ELi vastasseisu.
Erimeelsused tekkisid reedel Berliinis toimunud kohtumisel, kus olid kohal Ukraina, Venemaa ja ELi ametnikud. Kohtumise eesmärk oli ennetada tarnekatkestusi Euroopasse ja jõuda kompromissile Kiievi gaasihindade üle, vahendab Financial Times.
Mustast merest Austriani ulatuv South Stream’i torujuhe peaks gaasi transpordiga alustama juba järgmisel kuul. Venemaa süüdistab ELi aga projekti blokeerimises Ukraina kriisi tõttu. „Brüssel loobib projektile järjepidevalt kaikaid kodaratesse,“ ütles eelmine nädal Venemaa president Vladimir Putin.
Euroopa Liit on mures, kas torujuhe järgib monopolidele nagu Gazprom kehtestatud konkurentsieeskirju. EL loodab eeskirjadega vältida olukorda, kus üks gaasitarnija turgu domineeriks.
Peamiseks murekohaks Brüsseli jaoks on Bulgaaria, mille kaudu South Stream Euroopasse siseneb. Bulgaaria parlament peab otsustama, kas South Stream’i veealune osa peab Euroopa Liidu konkurentsidirektiividele vastama või mitte.
Seotud lood
Venemaa, Ukraina ja ELi läbirääkijad said kokku kava, kuidas Ukraina hakkaks Gazpromile tagasi maksma oma võlgu, nii et Venemaa gaasimonopol tarneid ei katkesta.
Ukraina peatab kuni Gazpromiga hinnakokkuleppe saavutamiseni maagaasi ostmise Venemaalt, ütles Ukraina energiaminister Juri Prodan.
Venemaa riiklik gaasikompanii Gazprom nõuab Ukrainalt järgmise kuu gaasitarnete eest 2. juuniks ettemaksu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.