Gazprom süüdistab Euroopa Liitu South Streami projekti avamise sihilikus viivitamises ja topeltstandardite kasutamises. Olukord teravdab nii poliitiliselt kui ka juriidiliselt Venemaa ja ELi vastasseisu.
Erimeelsused tekkisid reedel Berliinis toimunud kohtumisel, kus olid kohal Ukraina, Venemaa ja ELi ametnikud. Kohtumise eesmärk oli ennetada tarnekatkestusi Euroopasse ja jõuda kompromissile Kiievi gaasihindade üle, vahendab Financial Times.
Mustast merest Austriani ulatuv South Stream’i torujuhe peaks gaasi transpordiga alustama juba järgmisel kuul. Venemaa süüdistab ELi aga projekti blokeerimises Ukraina kriisi tõttu. „Brüssel loobib projektile järjepidevalt kaikaid kodaratesse,“ ütles eelmine nädal Venemaa president Vladimir Putin.
Euroopa Liit on mures, kas torujuhe järgib monopolidele nagu Gazprom kehtestatud konkurentsieeskirju. EL loodab eeskirjadega vältida olukorda, kus üks gaasitarnija turgu domineeriks.
Peamiseks murekohaks Brüsseli jaoks on Bulgaaria, mille kaudu South Stream Euroopasse siseneb. Bulgaaria parlament peab otsustama, kas South Stream’i veealune osa peab Euroopa Liidu konkurentsidirektiividele vastama või mitte.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa, Ukraina ja ELi läbirääkijad said kokku kava, kuidas Ukraina hakkaks Gazpromile tagasi maksma oma võlgu, nii et Venemaa gaasimonopol tarneid ei katkesta.
Ukraina peatab kuni Gazpromiga hinnakokkuleppe saavutamiseni maagaasi ostmise Venemaalt, ütles Ukraina energiaminister Juri Prodan.
Venemaa riiklik gaasikompanii Gazprom nõuab Ukrainalt järgmise kuu gaasitarnete eest 2. juuniks ettemaksu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.