Põhjamaade Investeerimispank ja AS Tallinna Vesi kirjutasid alla kümneaastasele 20 miljoni euro suurusele laenulepingule.
Sellega uuendas Tallinna Vesi olemasolevat laenu Põhjamaade Investeerimispangast. Ettevõtte 95 miljoni euro suuruse laenujäägi osas muutusi ei toimunud, teatas veefirma.
Investeerimisprogramm kestab aastani 2017 ja selle eesmärk on vähendada avariide ja lekete riski ning parandada joogivee varustust. Ettevõte kavatseb uuendada nii joogi- kui ka heitveetorustikku. Samuti hõlmab see parandustöid suuremates heitveepumplates ja mudatöötlusjaamades.
2001. aastal erastatud Tallinna Vee suurim aktsionär on United Utilities. Ettevõttele kuuluvad joogi- ja reoveepuhastusjaamad ning varustus- ja kanalisatsioonivõrgud.
Põhjamaade Investeerimispank on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikeks on kaheksa riiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte liikmesriikides ja neist väljaspool. NIB omab kõrgeimat võimalikku krediidireitingut AAA/Aaa juhtivatelt reitinguagentuuridelt Standard & Poor's ja Moody's.
Seotud lood
Eelmise kuu lõpus laekusid ekspertide arvamused Tallinna Vee ja konkurentsiameti vahelise vaidluse kohta, milles eksperdid toetavad veefirmat, teatas ettevõte börsile.
AS Tallinna Vesi teatas enda poolaasta tootmistulemustes, et joogivee kvaliteet on paranenud.
LHV Panga teatel hoiab madal majanduskasv ning nõrk inflatsioon tagasi Tallinna Vee dividendi, mille veefirma on sidunud otseselt hindade kasvuga.
Tallinna Vesi lükkab ümber konkurentsiameti 20. mail avalikustatud väite, et veefirma tegevus on vastuolus Euroopa Liidu õigusega.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.