Tänavu esimeses kvartalis oli Estonian Airi müügitulu 13,8 miljonit eurot, mis on mullusest 15% väiksem. Ettevõte teatas, et kahjum vähenes 22% ja moodustas 3,9 miljonit eurot.
Esimese kvartali müügitulu ja tegevuskahjum vastavad lennufirma restruktureerimisplaanile, milles peegeldub aasta algusele iseloomulik madal nõudlus, selgitas Estonian Air. „Meie eesmärk on jõuda kuuarvestuses põhitegevusega kasumilävele suvekuudel,“ lausus Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér.
Tänavu esimese kolme kuuga reisis Estonian Airiga 111 000 inimest (neist 107 000 regulaarlendudel), mis on mullusest 11 protsenti vähem. Edasi-tagasi lendude arv vähenes 20% võrreldes 2013. aasta sama perioodiga. „Väiksem edasi-tagasi lendude arv tuleneb lennuvõrgustiku vähendamisest kümne põhisihtkohani, mida teenindatakse viie lennukiga. Möödunud aastal teenindas Estonian Air rohkem sihtkohti suurema lennukipargiga, kuhu kuulus kolm erinevat lennukitüüpi: SAAB 340, Embraer 170 ja CRJ 900,“ kommenteeris Palmér.
Aasta esimeses kvartalis alustas Estonian Air koostööd Euroopa juhtiva tšarterlendude vahendajaga Air Charter Service (ACS), kes sai õiguse turundada ja müüa tellimuslende Estonian Airi ühe lennukiga Embraer 170.
Kevadel lisandus koostöölepe Estonian Airi teise vaba lennuki Embraer 170 kasutamiseks, mis lendab Växjö-Amsterdami liinil. Lõuna Rootsist Växjöst algava lennuliini teenindamine toimub koostöös Smålandi kohaliku omavalitsuse ja turismifirmadega, teatas ettevõte.
Selle aasta eesmärk on kindlustada tasakaalustatud ning jätkusuutlik äritegevus, teenuste arendamine ning lisamüügivõimaluste leidmine tagamaks klientide rahulolu ja piletimüügitulu kasv, ütles Palmér. Estonian Airi restruktureerimisplaan näeb tema sõnul ette aasta arvestuses kasumilävele jõudmist 2015. aastal ja kasumisse jõudmist 2016. aastal.
2013. a. alanud restruktureerimise käigus optimeeris Estonian Air oma lennuvõrgustikku, Selle käigus loobus firma põhitegevusega mitteseotud varadest, vähendas organisatsiooni ja sõlmis koostöölepped n-ö üleliigsete lennukite kasutamiseks.
Seotud lood
Estonian Air sai ametliku kinnituse Kanada kohtult, et lennukitootja Bombardier tühistab Eesti lennufirma vastu 18 miljoni euro suuruse nõude, kirjutas Ärileht.
Delovõje Vedomosti ajakirjanik Anastasija Tido kirjutab, et riik tunneb küll suurt hirmu lennufirma Estonian Air pankroti ees, ent selle põhjuseks ei pruugi olla üldsegi mure lennuühenduse kadumise pärast.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.