Vladimir Putini territoriaalsed ambitsioonid Ukrainas on teinud venelaste aktsiaturud ja rubla erakordselt kõikuvaks.
Märtsist alates, mil Putin annekteeris Krimmi poolsaare, on Vene aktsiaturud muutunud väga volatiilseks. Viimati kogeti aktsiaturul nii suurt kõikumist 2009. aasta alguses. Veel suurem on rubla kõikumine euroga võrreldes, vahendab Bloomberg.
Venemaa volatiilsusindeks Micex on alates veebruarist tõusnud peaaegu kolm korda, 29,7 protsendini. Rubla volatiilsus tõusis 11,3 protsendini. 2013. aasta lõpus oli volatiilsus 7 protsenti.
„Me oleme olukorras, kus turg on kõnelenud ning poliitikud on sunnitud kuulama,“ ütles Moskvas asetseva investeerimisfirma Kazimir Partners rahahaldur Mansur Mammadov. „Volatiilsus Vene turul oli nagu tsunami ja loogiline oleks eeldada poliitikute mõistmist, et püüdlused Ukrainas on jahenevale majandusele ülejõu käivad,“ lisas ta.
See muudab investoreid skeptilisemaks riigi suhtes, kelle majandusnäitajad on juba praegu kesised. Samuti on Venemaa majandus liialt sõltuvuses maavarade ekspordist. Ida-Ukraina ründamine viiks veelgi suuremate rahvusvaheliste sanktsioonideni ja kiirendaks kapitali väljavoolu Venemaalt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa valitsus on valmis kõnelusteks Petro Porošenkoga, kes esialgsetel tulemustel võitis eile Ukrainas toimunud presidendivalimised juba esimeses voorus, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov täna pressikonverentsil.
Täna öösel kell 3.30 tungis grupp relvastatud võitlejaid Venemaalt Ukrainasse, kus neid võttis tulega vastu Ukraina piirivalvesalk ja puhkes lahing.
Venemaa president Vladimir Putin taunis täna teravalt lääneriikide Venemaa vaoshoidmise poliitikat ning lubas energiliselt kaitsta väljaspool Venemaad elavate vene inimeste huve.
Venemaa majanduslangus võib olla möödas, aga Ukraina kriisil on sellele ka pikaajalisi mõjusid, vahendab Kauppalehti Nordea Vene analüütiku Sanna Kurroneni seisukohta.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.