USA börsid olid täna kerges tõusus, indeksid lõid taas rekordeid tänu investorite meelestatusele majanduse tugevuse osas.
“Investorid tunnevad ennast pisut kindlamalt ning valitsevad positiivsed meeleolud. Jätkuvalt valiseb risk halbadeks uudisteks, kuid kuniks neid veel ei ole, on turud kasvuteel,” märkis Wells Fargo Advisorsi makroanalüütik Gary Thayer.
“Me näeme jätkuvalt eelmisel nädalal Euroopa Keskpangast tulnud heade uudiste järellainetust, mis muudab investorid kindlameelsemaks, hoolimata sellest, et Föderaalreserv käitub nii, nagu tahaksid nad läbi viia veelgi suuremaid võlakirjaostu programmi kärpeid,” lisas Thayer
Ettevõtete poole pealt kasvasid Apple aktsiad 1,6% peale aktsiate tükeldamist. Reedel avalikustati, et Apple valmistub oma oktoobris oma nutikella müükipaiskamiseks; seadme esmaseks müügisihiks on 3-5 miljonit eksemplari kuus.
Säästupoe keti Family Dollar aktsiad kasvasid 14% 69,09 dollarile. Icahn ja tema tütarettevõtted ostsid 10,7 miljonit aktsiat ja optsiooni 265,8 miljoni dollari eest.
Miljardär võib soovida muuta ettevõtte tootmistehnoloogiat ning otsida strateegilisi alternatiive.
Indeksitest tegi Dow Jones 0,11% tõusu ning lõpetas päeva 16943,10 punktil. S&P 500 kasvas 0,09% ning sulgus 1951,27 punktil. Nasdaq tegi 0,34% tõusu ning lõpetas päeva 4336,24 punktil.
Seotud lood
Dow Jones’i tööstuskeskmine lõpetas viiepäevase tõusu, samuti langes S&P 500 aktsiaindeks. Ühtlasi tegid turud kolme nädala kõige suurema päevase languse.
Täna olid USA börsid maailmas toimuvate sündmuste ajendil keskmisest kõikuvamad. Ühelt poolt toetas tõusu tööstustoodangu suurenemine, teisalt tekitas Iraagi eskaleeruv olukord börsil ebakindlust.
Aktsiad USAs tõusid tänu Inteli suurele tõusule ja erinevatele äritehingutele ettevõtete vahel. Börsi ei pannud langema ka ebakindlus Iraagi situatsiooni tõttu.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?