Mais langes Suurbritannias inflatsioon 4,5 aasta madalamale tasemele, kuna toidu- ja transpordikulud kahanesid, vahendab Bloomberg.
Mais kasvasid tarbijahinnad aastaga 1,5%. Veel aprillis oli hinnatõus 1,8%, teatas täna Briti statistikaamet. Analüütikud ootasid 1,7% tarbijahinnaindeksi tõusu. Juba kuus kuud on inflatsioon madalam Briti keskpanga 2% inflatsioonieesmärgist, mis on pikim selline periood alates 2009. aastast.
Surve hindadele tuli supermarketite hinnasõjast, mis viis alla toidu ja mitte-alkohoolsete toodete kulud. Nende hinnad langesid mais aastaga 0,6%. See oli esimene aastases arvestuses langus alates 2006. aastast ja suurim alates 2004. aasta oktoobrist.
Ka riiete hinnad langesid nagu ka õhu- ja meretranspordi kulud. Lennukipiletite hinnad langesid kuu ajaga 3,2% ja meretranspordi omad 9,9%.
Eluasemete hinnatõus kiirenes Suurbritannias statistikaameti andmetel aprillis 9,9 protsendile. See on suurim eluasemete hinnatõus alates 2010. aasta juunist. Londonis kasvasid eluasemete hinnad 18,7% ehk oli suurim tõus alates 2007. aasta juulist.
Seotud lood
Suurbritannia juunikuine tööstuse toodang jäi analüütikute ootustele alla, sest riigi suurima kaubanduspartneri euroala riikide nõudlus on nõrk.
Suurbritannia töötusmäär langes mai lõpuks 6,5 protsendini. See on madalaim töötuse tase viimase viie aasta jooksul, näitasid täna avaldatud ametlikud tööturu andmed.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.