Järgmisel kolmapäeval, 9. juulil kohtub väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling Eestis Euroopa Kosmoseagentuuri ESA peadirektoriga, et alustada ametlikke liitumiskõnelusi.
EASi innovatsiooni valdkonna juhi Madis Võõrase sõnul on EAS teinud seitse aastat järjepidevat tööd saamaks agentuuri liikmeks ning nüüd ollakse valmis edukateks läbirääkimisteks.
Võõrase teatel on ESAga liitumine Eesti ettevõtete ja teadusasutuste jaoks oluline samm. Tema sõnul võimaldab liitumine Eesti ettevõtjatel ja teadusasutustel edukalt osaleda kosmoseagentuuri projektides, mis omakorda võimaldab luua Eestisse uusi kõrgtehnoloogilisi töökohti ning tooteid ja teenuseid, mis on kõrge kvaliteedi ja lisandväärtusega ning rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised.
EASi kosmosebüroo on peamiseks kontaktipunktiks Eestis ESA suunalistel tegevustel ning esindab Eesti firmade ja teadus-arendus asutuste huve ka muudes rahvusvahelistes kosmoseorganisatsioonides.
Seotud lood
Brüsselis Belgia Senatis toimuval Euroopa parlamentide haridusele keskenduval kosmosekonverentsil tõstis Riigikogu esimees Ene Ergma esile Eesti esimest satelliiti Est-cube’i.
Eesti ettevõtted ja valik sektor võiks ELi satelliittehnoloogia programmidest kasu lõigata, kui nad oskaks ja tahaks võimalusi kasutada
Sillamäel asuv kõrgtehnoloogiaettevõte Molycorp Silmet osaleb Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) metallisulamite arendamise projektis koos nimekate teadusasutuste ja tuntud ettevõtetega.
Valitsus volitas täna majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi saatma Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) peadirektorile kiri sooviavaldusega alustada läbirääkimisi agentuuriga liitumiseks.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”