Brüsselis Belgia Senatis toimuval Euroopa parlamentide haridusele keskenduval kosmosekonverentsil tõstis Riigikogu esimees Ene Ergma esile Eesti esimest satelliiti Est-cube’i.
„Kosmos on üks kiiremini arenevaid majandus- ja teadusharusid ja kogu Euroopas nuputatakse, kuidas ärgitada rohkem noori õppima kõrgtehnoloogilistel erialadel,“ ütles Riigikogu esimees ja Eesti kosmosepoliitika töörühma esimees Ene Ergma.
"Eesti tudengisatelliidi Est-cube projekt on üks parimaid näiteid nii Eestis kui Euroopas, kuidas noored võivad osaleda tõsistes kosmoseprojektides," ütles Ergma.
Belgias 14.-15.oktoobril toimuv 15. Euroopa parlamentide kosmosekonverents on rahvusparlamentide vaheline foorum, kus tutvustatakse oma riikide kosmosepoliitikat ja -tegevusi, et tugevdada koostööd.
Est-cube on Eesti esimene satelliit. Eesti tudengisatelliidi projekt algas 2008. aasta suvel Tartu Ülikoolis, eesmärgiga edendada tudengite kosmosetehnoloogiaalaseid teadmisi ning sellest kasvas välja Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Lennuakadeemia ja Eesti Maaülikooli tudengite täismõõduline rahvusvaheline koostöö.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Järgmisel kolmapäeval, 9. juulil kohtub väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling Eestis Euroopa Kosmoseagentuuri ESA peadirektoriga, et alustada ametlikke liitumiskõnelusi.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.