Tubakatootja Philip Morrise teise kvartali kasum langes. Peamiselt sigarettide ekspordi vähenemise tõttu enamikes piirkondades.
Ettevõte teatas 1,85 miljardi dollari suurusest kasumist, mis on 1,17 dollarit aktsia kohta. Eelmise aasta samal ajal oli kasum 2,12 miljardit dollarit. Makse arvestamata langes käive 1,5 protsenti 7,8 miljardi dollarini. Philip Morrise sõnul tõusis käive valuutakõikumisi arvestamata tegelikult 4,5 protsenti.
Pärast Marlborost eraldumist 2008. aastal on Philip Morris püüdnud suurendada oma kohalolekut arenevatel turgudel. Samal ajal on aga arenevate turgude sigarettide nõudlus vähenenud.
Samuti tahab Philip Morris siseneda sel aastal kiiresti kasvavale e-sigarettide turule ning kiirendada alternatiivtoodete turule toomist. Juunis ostis Philip Morris e-sigareti tootja Nicocigs Ltd.
Ettevõte teatas samuti, et sigarettide müügimaht vähenes teises kvartalis 2,7 protsenti, kokku müüdi 223 miljardit sigaretti. Maht vähenes kõigis piirkondades peale Euroopa Liidu, kõige suurem langus tuli Aasiast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tubakafirma Philip Morris Eesti OÜ korporatiivsuhete juhi Maris Leemetsa sõnul on tubakaaktsiisi tõus valitsusele mõjus poliitikameede nii rahvatervise kaitsel kui ka eelarvetulude tagamisel.
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Philip Morris Eesti OÜ korporatiivsuhete juht Maris Leemets märkis, et tubakaaktsiisi muutmise seadus ei olegi kõige halvem.
Maailma suurim tubakafirma Philip Morris International teatas, et ostab järgneva kolme aasta jooksul ühtekokku 18 miljardi dollari eest aktsiaid tagasi.
Sel nädalal juba mitmes kasumihoiatuse andnud rahvusvaheline suurettevõte on Philip Morris International. Firma sõnul kahjustab 2012. aasta kasumit tugev dollar, mis ei lase välismaalt müüdavate sigarettide pealt piisavalt teenida.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.