Soome elektrifirma Fortum teatas täna oma teise kvartali tulemused. Selgus, et ettevõtte ärikasum langes Põhjamaade madalate elektrihindade tõttu 12 protsenti.
Soome riigi kontrolli all oleval Fortumil on käsil ka laiaulatuslikud projektid Venemaal. Ettevõte ütles täna, et nõrgeneva rubla tõttu ei pruugi Venemaalt 2015. aastal loodetav 500 miljoni eurone kasum olla reaalne.
„Fortum hoiab oma Venemaa sihid paigas. Samas võib tulemustest oodata suurt kõikumist, peamiselt euro ja rubla vahetuskursi volatiilsuse tõttu,“ ütles Fortumi tegevjuht Tapio Kuula.
Teises kvartalis oli Fortumi kasum 255 miljonit eurot, mis on 34 miljoni võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Samas ületas Fortum analüütikute ootusi, kes prognoosisid 232 miljoni eurost kasumit.
Fortum toodab elektrit ka Tartus ja Pärnus. Kokku moodustab Eesti käive 1 protsendi kogu ettevõtte käibest.
Seotud lood
Soome majandusminister Jan Vapaavuori ei pea vajalikuks osta Fortumi jaotusvõrku riigile, kirjutab Helsingin Sanomat.
Fortum neljanda kvartali käive oli 1,59 miljardit eurot, mis on 15% väiksem kui eelmise aasta samal perioodil. Kokku teenis ettevõte 2013. aastal 6,05 miljardit eurot. Tulemusi mõjutasid soe ilm ja madalad hüdroenergia mahud.
Eurodes võetuna on kõige rohkem raha Venemaal "kinni" energiakontsernil Fortum, analüüsib Kauppalehti täna firmasid, mis Venemaa vastastest sanktsioonidest ja Venemaa võimalikust vastulöögist enim kannataksid.
Fortum Tartu viis lõpule Erakütte Tartu osakonna ostu ning võtab üle Erakütte soojatootmise ja -jaotamise Tartus.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.