Eurodes võetuna on kõige rohkem raha Venemaal "kinni" energiakontsernil Fortum, analüüsib Kauppalehti täna firmasid, mis Venemaa vastastest sanktsioonidest ja Venemaa võimalikust vastulöögist enim kannataksid.
Fortum on Venemaale investeerinud 3,8 miljardit eurot. Firma käibest tuleb Venemaalt 1,1 miljardit eurot. Kui Moskva peaks Fortumi varad Venemaal riigistama, kaotaks firma kolmandiku omakapitalist, kirjutab ärileht.
Üldiselt loodavad Soome firmad, et Ukraina kriis laheneb ilma kaubandusboikottide ja majandussanktsioonideta. Venemaa turule on raske kiiresti asendust leida.
Rahaliselt saavad Venemaalt suurimat käivet lisaks Fortumile (Venemaa osakaal kogukäibest 18%) veel ravimifirma Oriola-KD (37,7%), Nokian Renkaat (32,9%), Kesko (5%), YIT (25,3%), Valio (18,6%), Stockmann (17,0%), Tikkurila (31,3%), Aspo (32,1%), Atria (8,5%), SRV (15,1%).
Täna on Brüsselis ELi välisministrid, et arutada Venemaa vastu sanktsioonide kehtestamist.
"Need (sanktsioonid) ei ole Soome otsused, kuid muidugi osaleme tehtavates otsustes," ütles Soome välisminister Erkki Tuomioja Kauppalehtile olukorda kommenteeerides. "Täna tehakse otsus sanktsioonide teise etapi kohta, kuid ei arutata majandussanktsioone."
Teine etapp puudutab viisakeelu kehtestamist ja varade külmutamist isikutel, kes loetakse otseselt vastutavaks Krimmis aset leidnud sündmuste eest. Esimeses etapis seiskas EL Venemaaga kõnelused viisalihtsustuse ja partnerlusleppe üle.
"Sanktsioonide kolmandat etappi (majandussanktsioone) me ei tahaks näha, kuna see tähendaks, et konflikt on laienenud," ütles Tuomioja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile Soome presidendi Sauli Niinistöga kohtunud Venemaa president Vladimir Putin üllatas soomlasi uue reaktori pakkumisega Loviisa tuumajaamale, kirjutab Helsingin Sanomat.
Soome elektrifirma Fortum teatas täna oma teise kvartali tulemused. Selgus, et ettevõtte ärikasum langes Põhjamaade madalate elektrihindade tõttu 12 protsenti.
Välisminister Urmas Paet ütles täna Euroopa Liidu ja Ukraina välisministrite kohtumise eel Brüsselis, et Venemaa pole näidanud soovi läbirääkimisteks.
Saksamaa kantsler Angela Merkel on võtnud Venemaa presidendi Vladimir Putini poliitika suhtes oluliselt jäigema hoiaku kui Teise maailmasõja järgsel perioodil kahe riigi suhetes tavaks on olnud, mis tähendab uut reaalsust ka Saksamaa ettevõtjatele.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.