Soome paberi- ja tselluloositootja Stora Enso teatas täna oma teise kvartali tulemused. Ettevõtte müüginumbrid vähenesid nigela nõudluse tõttu.
Kasum kasvas teises kvartalis enne maksude tasumist 62,5 protsenti, 39 miljoni euroni. Eelmine aasta oli ettevõtte kasum enne maksude tasumist 24 miljonit eurot.
Maksutõusu tõttu kasvas aga ettevõtte tulumaksu kulu ligi 38 miljoni euroni, mis on oluliselt suurem kui eelmise aasta 3 miljonit. Pärast maksude tasumist on Stora Enso puhaskasum vaid 1 miljon eurot, 95,2 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil.
Ettevõte märkis, et teise kvartali tulemusi mõjutasid negatiivselt ka ühekordsete esemete müügi vähenemine. Peamiselt vähendas müüki paberi nõudluse kahanemine. Paberi ja papi tootmine ning tarnete hulk langesid mõlemad teises kvartalis 5,8 protsenti
Müük langes kokku 5,4 protsenti 2,58 miljardile eurole. Eelmisel aastal oli müük 2,72 miljardit.
Stora Enso valduses on Eestis kaks puidutööstust – Imavere ja Näpi. Nende aastane tootmisvajadus on 750 000 tihumeetrit saepalki, mis moodustab kokku ligi kolmandiku Eestis varutavast okaspuupalgist.
Ettevõtte aktsia on täna peale kvartali tulemuste teatamist tõusnud üle 4 protsendi.
Seotud lood
Laskesuusataja Daniil Steptšenko jättis profispordi ja on nüüd Soomes ehitaja, kirjutas Põhjarannik.
Stora Enso juhatuse esimees Jouko Karvinen teatas täna, et paneb enne aasta lõppu ameti maha. Samas ettevõtte kvartalitulemused ületasid analüütikute ootusi ja aktsia hind tõusis.
Viimastel päevadel avaldatud majandusnäitajad viitavad, et vähikäik Soome majanduses jätkus ka teises kvartalis ning oodatud pööret paremusele pole veel toimunud.
Metsakontsern Stora Enso laseb käiku ulatusliku säästuprogrammi, mille käigus kaotab üle maailma rohkem kui 500 töökohta, kirjutab Helsingin Sanomat.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.