Hinnanguliselt iga kolmas täiskasvanud inimene Ameerikas, ehk 77 miljonit inimest, on jäänud millalgi hätta oma võlgade maksmisega ning nendelt on hakatud „võlga sisse nõudma“, selgub Urban Institute uuringust.
Organisatsioon uuris võlgasid, mis ei olnud seotud kinnisvaralaenudega. Sinna hulka kuulusid krediitkaardi võlad, autolaenud, raviarved, alimendid lastele ning isegi parimistrahvid, vahendab CNN Money.
Inimeste maksmata võlad ulatusid 25 dollarist kuni 125 000 dollarini. Keskmine võlasumma oli 5200 dollarit.
Geograafiliselt on probleeme kõikides regioonides. Halb seis on Nevada osariigis, kus 47 protsenti täiskasvanutest pole võlga õigeks ajaks tasunud ning tihtipeale ka inkassofirmasse antud. Nevadas oli keskmine võlgu jäänute summa kõige suurem – 7198 dollarit.
North Dakota osariigi pole oma võlakohustusi õigeks ajaks täitnud 19 protsenti täiskasvanutest. Üldiselt on hullem olukord Lõuna osariikides – mõnedes piirkondades oli näitaja lausa 44 protsenti. Vähem on võlgu jäänud inimesi aga Kirde-USAs, kus protsent paljudes maakondades 30 ja vähem protsenti.
Seotud lood
Miljardär Warren Buffett usub, et USA peaks oma 16,4 triljoni dollari suurust võlga tasakaalustama koos majanduskasvuga, kuid riigi võlg ise ei ole omaette probleem.
Ameeriklased laenavad üha rohkem raha autode, majade ning hariduse eest maksmiseks, mis on viinud tarbijate võla USAs enam kui kuue aasta kiireima kasvuni.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.