Teise kvartali oodatust tugevam majanduskasv ei mõjutanud Föderaalreservi väljavaateid ning intressimäärad jäid muutmata. Samas jätkati oodatult võlakirjade ostuprogrammi vähendamist 10 miljardi dollari võrra 25 miljardini.
USA keskpank otsustas ostuprogrammi vähendada, kuid jättis lühiajalised intressimäärad vahemikku 0-0,25 protsenti. FED ei väljendanud ka erilist elevust teise kvartali tugeva majanduskasvu kohta.
„Hulk tööturu näitajaid viitab asjaolule, et suurt osa tööjõust ei kasutata jätkuvalt ära,“ ütles Föderaalreservi avatud turu komitee tänases avalduses Washingtonis.
Föderaalreservi sõnul pole suurt ohtu, et inflatsioon langeks pikemaks ajaks liiga madalale. Täna teatati inflatsioonimäär, mis oli üllatavalt kõrge – 2,5 protsenti. See tekitab FEDi jaoks uue probleemi, sest inflatsioon võib suuremaks minna ja selle vältimiseks on jällegi intressimääru vaja tõsta.
Samuti otsustati jätkata aeguvatest võlakirjadest saadava tulu investeerimist. FEDi bilanss on juba ligi 4,5 triljonit dollarit.
Turu reaktsioon oli tagasihoidlikult positiivne ning aktsiad tegid tagasi hommikuse languse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Dallase Föderaalreservi president Richard Fisher ütles reedel, et toetab keskpanga plaani lõpetada igakuiste võlakirjaostude programm oktoobris.
USA suurimad aktsiaindeksid tõusid ning Standard & Poor’s 500 saavutas uue tipu. Uusi rekordeid aitas püstitada Föderaalreserv (FED), kes ütles, et majanduskasv taastub ning kordas, et madalad intressimäärad püsivad „suhteliselt kaua“.
USA keskpank (Föderaalreserv) lubas majanduse taastumise jätkumisel lõpetada oma suure varade ostu programmi (QE3) oktoobris, selgus rahapoliitika komitee protokollist.
Föderaalreserv avaldas täna muret sotsiaalmeedia ja biotehnoloogia ettevõtete väärtuste üle. Suurpangad tegid teises kvartalis küll oodatust paremad tulemused, kuid Föderaalreservi kommentaarid viisid siiski S&P 500 indeksi allapoole.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.