USA suurimad aktsiaindeksid tõusid ning Standard & Poor’s 500 saavutas uue tipu. Uusi rekordeid aitas püstitada Föderaalreserv (FED), kes ütles, et majanduskasv taastub ning kordas, et madalad intressimäärad püsivad „suhteliselt kaua“.
Täna oli Föderaalreservi pressikonverents, kus otsustati
vähendada rahatrükki ning jätta intressimäärad suhteliselt pikaks ajaks samaks. FEDi sõnul on eesmärk 1,13 protsendiline intressimäär 2015. aasta lõpuks ning 2,5 protsendiline määr 2016. aasta lõpuks.
Samuti vähendati majanduskasvu prognoosi. Samas tõsteti ootusi töötusmäära langemise üle.
„Olid teatavad ootused, et keskpank võib oma seisukohti muuta, kuna inflatsioon on tõusnud,“ ütles analüütik Michael Arone telefoniintervjuus Bloombergile. „Föderaalreservi meelest ei tähenda inflatsiooni tõus aga majanduse ülekuumenemist ning turgudele meeldis seda kuulda.“
Turud reageerisid positiivselt. Standard & Poor’s 500 tõusis 0,8% ja lõpetas päeva rekordilisel 1956,98 punktil. See on indeksi jaoks juba neljas tõusupäev järjest. Nasdaq tõusis 0,6% ja jõudis kõrgeimale tasemele alates 2000. aastast. Dow Jones tõusis 0,6% ja sulgus 16 906,62 punktil.
Iraagi sündmused viisid nafta hinna 11 kuu kõrgeimale tasemele. Toornafta (Brent) tõusis 0,72% ja sulgus 114,27 dollaril. Kulla hind päeva esimeses pooles langes, kuid FEDi uudistele reageeris positiivselt. Kokku tõusis kuld sümboolsed 0,01% ja lõpetas päeva 1277,82 dollaril.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna oli volatiilsus (kõikumine) sarnaselt eilsele keskmisest suurem, kuid aktsiad suutsid päeva tõusuga lõpetada. Seda tänu Russell Investments iga-aastasele raporti avaldamisele tähtsamate aktsiaindeksite kohta.
Teise kvartali oodatust tugevam majanduskasv ei mõjutanud Föderaalreservi väljavaateid ning intressimäärad jäid muutmata. Samas jätkati oodatult võlakirjade ostuprogrammi vähendamist 10 miljardi dollari võrra 25 miljardini.
Täna olid USA börsid maailmas toimuvate sündmuste ajendil keskmisest kõikuvamad. Ühelt poolt toetas tõusu tööstustoodangu suurenemine, teisalt tekitas Iraagi eskaleeruv olukord börsil ebakindlust.
Aktsiad USAs tõusid tänu Inteli suurele tõusule ja erinevatele äritehingutele ettevõtete vahel. Börsi ei pannud langema ka ebakindlus Iraagi situatsiooni tõttu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.