Apple ja Samsung jõudsid kokkuleppele, et loobuvad kõigist omavahelistest kohtuasjadest väljaspool USAd.
Kaks rivaali on teineteise vastu algatanud patentide rikkumisi puudutavaid kohtuasju kokku üheksas riigis väljaspool USAd, muu hulgas Suurbritannias, Lõuna-Koreas, Jaapanis ja Saksamaal, vahendab BBC.
Ühisavalduse kohaselt ei sisalda kokkulepe litsentse puudutavaid leppeid ning lisaks kavatsevad ettevõtted jätkata kohtuvaidlusi USAs.
Tegemist on nii nutitelefoni- kui tahvelarvutituru suurimate tegijatega, kelle vahelised kohtuvaidlused on viimastel aastatel kiiresti kasvanud.
Juriidilised jagelused said alguse 2011. aastal, mil Apple kaebas Samsungi USAs kohtusse. Õunafirma süüdistuste järgi oli Lõuna-Korea konkurendi Galaxy nutitelefonide sari iPhone’i ja iPadi koopia.
Samsung on pärast seda omakorda kaevanud Apple’i kohtusse erinevates riikides, süüdistades viimast patentide rikkumises.
Sellegipoolest leiab peamine võimuvõitlus siiski aset USA territooriumil, kus Apple on viimastel aastatel saavutanud juba kaks kohtuvõitu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Apple aktsia tegi eile uue hinnarekordi, mis viitab asjaolule, et investorite usk ettevõtet juhtivasse Tim Cooki on taastumas. Loodetakse, et Cook saab hakkama tiheneva konkurentsiga ja suudab innovatiivsuse taastada.
Wall Street Journali andmetel kaotab Samsung tänu Apple’ile sellel aastal miljard dollarit.
Fitch Ratings lööb Apple’ile ja Samsungile häirekella ning hoiatab, et kahe hiiglasliku nutitelefonide valmistaja domineerimine turul võib õige pea saada kiire lõpu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.