Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul teab ka tema Venemaa kehtestatud sanktsioonide kohta vaid seda, mida ta on lehtedest lugenud.
Venemaa president Vladimir Putin otsustas piirata põllumajandussaaduste sissevedu nendest riikidest, mis on Venemaale Ukraina kriisiga seoses sanktsioonid kehtestanud. Kuidas mõjutab see täpselt Eestit, pole veel teada, kirjutas
Delfi.
Padari sõnul on põllumajandustoodete ekspordist Venemaa osa vaid 18,5 protsenti. Uuteks turgudeks on peamiselt Euroopa Liidu riigid.
Eesti põllumajandus elab Padari sõnul sanktsioonid üle, lihtsalt tuleb uusi turge otsida. Sanktsioonide tõttu kannatab aga põllumajandussektori stabiilsus ja tulusus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa otsus piirata Euroopa Liidu ja USA toidutööstusettevõtete toodangu importi Venemaale toob kaasa kaupade ülekülluse turul, ütles Estoveri juht Ago Teder.
Ajal, kui infonälg nõuab musta, halli ja roosat tulevikustsenaariumi, on punakollane koalitsioon valinud vaikimistaktika, kirjutab Äripäeva toimetaja Harry Tuul.
Välisminister Urmas Paet märkis, et Venemaa kehtestatud sanktsioonide üheks kaotajaks on Vene tarbija, kelle jaoks muutub edaspidi põllumajandustoodete hind ja kvaliteet.
Euroopa Komisjoni otsus aidata Vene sanktsioonidest kannatavaid põllumehi on varemgi kasutatud meede, märkis põllumajandusministeeriumi esindaja Erkki Miller.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.